ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kotlin

Chcesz tworzyć aplikacje na Androida? Google nauczy cię nowoczesnego języka programowania

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Tworzenie aplikacji mobilnych to umiejętność, którą chciałoby posiąść wiele osób. Programowanie na samym początku może jednak przerażać – potencjalnie skomplikowane słownictwo, konieczność nauki składni języka czy sposobu, w jaki należy obsługiwać różne biblioteki to rzeczy, których po prostu trzeba się nauczyć. Tym razem z pomocą przychodzi Google, które wszystkim chętnym oferuje oficjalny kurs programowania w języku Kotlin.

Kurs programowania w Kotlin od Google. Warto z niego skorzystać!

Aplikacje na Androida tworzyć można na wiele sposób i za pośrednictwem różnych narzędzi. Sprawę uprościć można jednak, mówiąc, że programy zazwyczaj pisane są w językach Java lub Kotlin. Ten pierwszy z pewnością znacie, bo towarzyszy nam od dziesiątek lat. Drugi z kolei to stosunkowo nowa propozycja, której celem jest ułatwienie i zoptymalizowanie procesu tworzenia aplikacji. To właśnie tego języka chce bezpłatnie nauczyć was Google w swoim kursie. I jeśli chcecie programować, to warto z niego skorzystać, bo został przygotowany od podstaw.

Zobacz też: Java czy Kotlin. Jaką technologię wybrać?

Niestety warto pamiętać, że kurs przygotowany przez Google przyda się raczej jedynie początkującym, ponieważ nie porusza zaawansowanych i średniozaawansowanych tematów. Jeśli jednak Kotlin przypadnie wam do gustu, to jestem pewny, że nie będziecie mieli problemów ze znalezieniem innych, bezpłatnych materiałów do nauki. Dobrej zabawy!

Źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy