ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus Nord wygląd

[SPT #121] OnePlus Nord to po prostu najlepszy średniak z Androidem

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Miesiąc wakacji minął bardzo szybko, a wrzesień nieubłagalnie się zbliża. Jeżeli na urlopie przegapiliście ważne informacje ze świata technologii, to spieszę z pomocą. Przed Wami SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia.

Pochwała

Premiera OnePlus Nord. OnePlus od dłuższego czasu zapowiadał wprowadzenie tego smartfona, nie podając jego specyfikacji. W końcu zobaczyliśmy go w pełnej krasie wraz z parametrami. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony. Dostajemy tu całkiem mocny procesor Snapdragon 765G wsparty 8 lub 12 GB RAM. Aparat jest niewiele gorszy od tego w OnePlus 8 i składa się z czterech sensorów. Bateria to 4115 mAh. Ah i zapomniałbym o ekranie AMOLED o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Muszę przyznać, że jak na średniaka to parametry są po prostu świetne. Mogę się założyć, że OnePlus Nord działa bez zająknięcia. Do dziś wspominam mojego OnePlus 7 Pro, którego do tej pory uważam za najszybciej działający z Androidem. Na koniec najlepsze, czyli cena. OnePlus Nord można kupić w Polsce za 1899 zł, a na niemieckim Amazonie nawet ponad 100 zł taniej. Jest to naprawdę świetny stosunek jakości do ceny.

Nowe funkcje Windows 10. Microsoft nieustannie rozwija najpopularniejszy system operacyjny na komputery. Rozwój wiąże się z wprowadzaniem nowych funkcji, które zobaczymy prawdopodobnie na wiosnę 2021 roku. Najbardziej podoba mi się nowe menu Start. Nie pogardzę też zintegrowaniem zakładek z przeglądarki Edge do funkcji Alt+Tab. Mam tylko nadzieję, że Microsoft skupi się także na poprawce błędów, które ostatnio są bolączką Windowsa 10. Przy okazji zobaczcie też zmiany, jakie pojawią się w pakiecie Office. Microsoft chce w pełni wdrożyć tu Fluent Design, który będzie dominował w interfejsie. Prezentuje się to naprawdę zacnie.

iPhone SE strzałem w dziesiątkę. Od początku sądziłem, że średniak od Apple będzie hitem. iPhone SE spodobał się osobom, które miały stare urządzenia firmy, a nie chciały wydawać majątku na flagowce. Ci klienci jednocześnie chcieli wymienić sprzęt i pozostać w ekosystemie Apple. To wszystko zapewnia im iPhone SE.

Krytyka

Aplikacje chroniące przed 5G. Można było się spodziewać, że prędzej czy później ktoś będzie chciał zarobić na niewiedzy i głupocie ludzkiej. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu dla osób, które palą maszty i wierzą, że 5G to zło tego świata, które powoduje między innymi raka. Na łamach naszego portalu niejednokrotnie publikowałem szereg badań naukowych, które wykazywały brak związku między chorobami nowotworowymi a 5G.

Windows 10X opóźniony. Przyznam, że czekam na ten system z niecierpliwością, mimo licznych zawirowań wokół niego. Na początku miała być to platforma jedynie na urządzenia z dwoma ekranami. Potem Microsoft zmienił zdanie i okazało się, że wersja 10X pojawi się na sprzęcie z jednym wyświetlaczem, a dopiero potem na np. Surface Neo. Teraz wiemy, że na ten nietypowy i uproszczony system przyjdzie nam poczekać do 2021 roku. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i oby Microsoft nie zawiódł, a mam pełne obawy, co do nowej platformy.

Sprawdź najnowsze wpisy