Aktualizacja Windows 10 May 2020 Update została niedawno udostępniona użytkownikom, ale w przeciwieństwie do niektórych poprzednich łatek, wersja 2004 nie zawiera wielu nowych funkcji. Obejmuje ona kilka przydatnych usprawnień w systemie operacyjnym, takich jak możliwość przeniesienia okna Cortany, resetowania pulpitu za pomocą funkcji Cloud Reset oraz ulepszony interfejs dla komputerów typu 2 w 1. Na tym nie koniec i wkrótce nowe funkcje zawitają do Windows 10.

Nowe funkcje Windows 10 21H1

Następna aktualizacja funkcji Windows 10 o nazwie kodowej 21H1, może być większym wydaniem, w przeciwieństwie do aktualizacji z maja 2020 r. Nie wiemy dokładnie, co będzie zawierać i jaka będzie jej oficjalna nazwa, ale pojawi się wiosną 2021 roku. Warto zatem sprawdzić, jakie funkcje obecnie testuje Microsoft dla Windows 10.

Zalecenia dotyczące pamięci

System Windows 10 zawiera stronę Ustawienia pamięci, która umożliwia skanowanie dysków lokalnych w celu zwolnienia plików tymczasowych, aplikacji i innych danych, które zajmują miejsce.

Funkcje Windows 10

Począwszy od następnej aktualizacji, ustawienia pamięci będą zawierać zalecenia dotyczące czyszczenia. Mają one pomóc zwolnić miejsce i usunąć nieużywane aplikacje lub pliki, których prawdopodobnie nie potrzebujesz. Narzędzie do czyszczenia wyświetla wszystkie zalecenia na jednej stronie, ułatwiając użytkownikom zwolnienie miejsca.

Jak widać na zrzucie ekranu, zalecenia dotyczące czyszczenia zostaną pogrupowane w kilka kategorii, w tym nieużywane aplikacje / pliki i duże pliki.

Zobacz także: Od Wear OS po Tizen aż do Garmin OS – 5 lat ze smartwatchami

Aplikacje i funkcje

Microsoft pracuje nad ulepszoną stroną Aplikacje i funkcje, zgodnie z aplikacją „AppManager” rzekomo opublikowaną przez giganta w sklepie z aplikacjami.

Aplikacje i funkcje

Wygląda na to, że jest to aktualizacja istniejącej strony Aplikacje i funkcje w Ustawieniach, która w końcu pozwoli użytkownikom przeglądać procesy działające w tle lub odinstalować programy.

Menu Start

W przyszłym roku Windows 10 otrzyma również nowy wygląd menu Start. Gigant niedawno opublikował nową wersję zapoznawczą, która prezentuje nową wersję popularnej funkcji z kafelkami uwzględniającymi motywy.

Windows 10 nowe menu start - po

Chociaż przeprojektowane menu Start nie wydaje się być ogromną zmianą, to jednak Microsoft stara się, aby system operacyjny wyglądał na czystszy i bardziej jednolity. W rezultacie kolor żywych kafelków przypiętych do menu Start będzie pasował do jasnego lub ciemnego motywu.

Funkcja Alt+Tab w Windows 10

Windows 10 w wersji Preview zmienia również sposób działania Alt+Tab, umożliwiając użytkownikom szybkie przełączanie się między otwartymi oknami i kartami Microsoft Edge.

alt tab

Każda zakładka Microsoft Edge będzie wyświetlana osobno na ekranie przełączania Alt+Tab. Jeśli masz otwartych kilka kart, możesz przełączać się między nimi i aplikacjami za pomocą popularnego skrótu klawiszowego.

Inne funkcje i poprawki Windows 10

Microsoft planuje połączyć Ustawienia i Panel sterowania. W ramach nowego planu gigant technologiczny aktualizuje aplikację Ustawienia, aby zawierała opcje z Panelu sterowania i klasyczne menu wysuwane.

Spółka zaktualizuje również Ustawienia> System> Dźwięk> Zarządzaj urządzeniami dźwiękowymi, aby wiedzieć, które urządzenie jest domyślne. Klasyczny mikser głośności został zaktualizowany, aby zawierał łącze do nowoczesnych ustawień audio, których można użyć do skonfigurowania dźwięku.

Nowoczesne menu głośności

design windows 10 sterowanie muzyką

Zmienione menu głośności zostało ostatnio ponownie zauważone w najnowszej wersji zapoznawczej systemu Windows 10. Uważa się, że Microsoft pracuje nad nowym sterowaniem odtwarzaniem multimediów dla menu wysuwanego, które pojawia się na pasku zadań po każdym kliknięciu ikony dźwięku. Nowe menu jest oczywiście zintegrowane z takimi serwisami jak Spotify, Netflix, Groove Music i YouTube w Edge lub Chrome.

Na zrzucie ekranu widać, jak to może wyglądać.

Zarządzanie dyskiem

Wydaje się również, że Microsoft pracuje nad nowoczesnym narzędziem do zarządzania dyskami lub partycjami dla systemu Windows 10.

Odniesienia do „Modern_Disk_Management_Link” są nadal obecne w najnowszej wersji zapoznawczej systemu Windows 10, co sugeruje, że gigant technologiczny pracuje nad takim narzędziem.

źródło: windowslatest

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.