Za oknem piękna pogoda i w końcu można zrelaksować się na łonie natury. Gdyby Wam coś w ostatnich dniach umknęło, to spieszę z pomocą w kolejnym wydaniu SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Zapraszam do lektury.

Pochwała

Nie ma mocnych na iPada. iPad to po prostu najlepszy tablet na rynku. Żaden z konkurencyjnych producentów nie był w stanie do tej pory zapewnić mu godnego konkurenta. Rezultaty sprzedaży urządzenia Apple są wyjątkowo imponujące, tym bardziej jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że rynek tabletów jest już przesycony. Firma z Cupertino ma aż 44% udziału w „torcie rynkowym”. Widać również, że Intel i Qualcomm idą łeb w łeb i dostarczają procesory do urządzeń z Windowsem i Androidem. To jednak póki co za mało. iPad oferuje klientom bardzo wiele funkcji i przede wszystkim świetne „user experience”, którego brakuje u konkurentów.

Motorola Edge+ oficjalnie zaprezentowana. Motorola wraca do gry o rynek flagowców i to w jakim stylu. Jestem pozytywnie zaskoczony, że firma z USA pokazała tak kompletne urządzenie. Na uwagę zasługują takie parametry jak: aż 12 GB RAM, 5000 mAh, zagięte boki na ekranie flagowca. Trzeba przyznać, że smartfon wygląda nowocześnie i przynajmniej na papierze może mierzyć się z konkurentami. Cena również wydaje się w porządku i wynosi 1199 euro, czyli o 200 euro mniej niż w przypadku Galaxy S20 Ultra.

Surface Book 3 i Surface Go 2 nadchodzą. Następcy bardzo popularnych urządzeń już niedługo mogą ukazać się na rynku. Wyciekły bowiem ich specyfikacje. Opcji do wyboru będzie wiele – szczególnie w przypadku Surface Booka 3. Urządzenie też będzie bardzo drogie. Jego ceny skończą się na 3400 USD. W przypadku Surface Go 2, będzie to tani, świetnie działający tablet z Windowsem. Szczegóły w moim wpisie.

Ciśnieniomierz w zegarkach Samsunga. Do tej funkcji podchodzę z dystansem, ale ciekawi mnie jej dokładność. Minusem nowej opcji będzie konieczność mierzenia ciśnienia tradycyjnym ciśnieniomierzem, aby skalibrować ten, który trafi do smartwatcha. Ciekawe, jak bardzo wyniki będą się różniły po kilku razach takiej kalibracji. Zastanawia mnie to, że nowa funkcja nie będzie wymagała dodatkowego hardware’u i trafi też na starsze urządzenia Samsunga.

Bardzo niska cena ropy. W tym tygodniu cena ropy spadła poniżej zera. Uściślając – chodzi o cenę kontraktów terminowych na ten surowiec. Powodem takiego stanu rzeczy są duże zapasy ropy w magazynach. Z uwagi na panującą pandemię, zużycie ropy na świecie spada, a producenci nie zmniejszyli znacząco wydobycia. To wszystko ma duży wpływ na jej cenę. Warto teraz wziąć pod uwagę ewentualne inwestycje w ten surowiec.

Krytyka

Facebook Gaming. Firma ewidentnie próbuje swoich sił na każdym polu, nawet starając się dostarczyć narzędzia dla graczy. Niestety, ale dodatkowe opcje to według mnie przerost formy nad treścią, a świat gamingu chętnie skorzysta z lepszych platform np. Twitcha czy chociażby YouTube’a albo nawet platformy Xbox od Microsoftu.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.