ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook Gaming oficjalnie

Facebook Gaming oficjalnie – mam wrażenie, że serwis próbuje nam drugi raz sprzedać to samo

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zgodnie z oczekiwaniami, dedykowana aplikacja do gier od Facebooka jest teraz dostępna do pobrania w Sklepie Play. Mam jednak wrażenie, że już gdzieś to wszystko widziałem. Można ją wykorzystać do grania w minigry oraz oglądania i strumieniowania rozgrywki. Tak właściwie nie wnosi ona nic nowego. Gry na Facebooku są dostępne od wielu lat. Natomiast oglądanie i strumieniowanie, czyli Facebook Gaming, również jest dostępne na platformie.

Facebook Gaming oficjalnie

Facebook Gaming oficjalnie

Dostajemy więc jeszcze raz to samo, tyle że w innej aplikacji. Oczywiście dobrze jest mieć dedykowany program. Jednak użytkownicy Gaming i tak korzystają z aplikacji Facebooka. Jaki jest więc sens w duplikowaniu funkcjonalności? Program umożliwia nawet korzystanie z funkcji Go Live, stukając w ikonę ruchomej kamery w prawym dolnym rogu ekranu, aby szybko rozpocząć transmisję. W przypadku aplikacji Facebooka należy wejść w tym celu w zakładki. Ot, jedyna różnica. Początkowo spekulowano, że Facebook Gaming będzie czymś jak Twitch, jednak dla gier mobilnych. Wydawało mi się to ryzykownym, jednak sensownym zagraniem.

Zobacz też: TikTok daje jeszcze większą kontrolę rodzicom

Jednak jaki sens ma oferowanie drugi raz tego samego? No cóż, może problemem było to, że Facebook ma zbyt wiele opcji? Serwis mógł dojść do wniosku, że mało kto korzysta z Facebook Gaming, ponieważ nie chce się nikomu przeglądać tej sterty możliwości, jakie oferuje. Natomiast wydając osobną aplikację, dość jasno sygnalizuje obecność takich funkcji. Czyżby Facebook nareszcie zaczął zdawać sobie sprawę z bałaganu, jaki panuje w ich głównej aplikacji? Miejmy nadzieję. Swoją drogą ciekawe, czy inne mało popularne funkcje również doczekają się swoich aplikacji? I Czy Facebook nareszcie posprząta ten cały bałagan.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy