ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ciśnieniomierz w Galaxy Watch Active 2

Ciśnieniomierz w Galaxy Watch Active 2 – smartwatche wchodzą w nową erę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Ciśnieniomierz w Galaxy Watch Active 2 ma pojawić się jeszcze w tym roku, a konkretniej w trzecim jego kwartale. Samsung zdecydował się właśnie na pokazanie nowej funkcji swojego zegarka dla aktywnych, a tym samym udowodnił, że era smartwatchy powoli się kończy. Teraz najważniejsze stają się funkcje zdrowotne, a to dopiero początek.

Ciśnieniomierz w Galaxy Watch Active 2

Zdaje się, że zwykłe odczytywanie powiadomień czy nawet możliwość odbierania połączeń telefonicznych z poziomu zegarka, to za mało do użytkowników smartwatchy. Obecnie praktycznie każdy producent „pakuje” do swoich produktów coraz więcej funkcji pomiarowych. Wszystko po to, by użytkownik miał także podgląd swojego stanu zdrowia. To oczywiście nie zastąpi wizyty u lekarza, ale już niejeden raz takie funkcje uratowały komuś życie. Teraz wchodzimy na kolejny poziom, bo ciśnieniomierz w Galaxy Watch Active 2 ma pojawić się już za kilka miesięcy. Zresztą w innych zegarkach producenta także.

Sama aktualizacja zegarka została już dość dobrze opisana przez Samsunga. Producent pokazał nawet to, jak trzeba będzie go skalibrować. Do tego potrzebowali będziemy jednak zwykłego ciśnieniomierza. Ten trzeba będzie założyć na przeciwną rękę, niż ta, na której nosimy zegarek. Ważne jest też to, by smartwatch znajdował się na ręce, która nie jest dominująca, czyli nie używamy jej częściej. Wyniki z ciśnieniomierza wpisywane będą w aplikacji, a sam proces trzeba będzie jeszcze powtórzyć. Taki zabieg trzeba będzie także powtarzać co kilka tygodni, by mieć pewność, że pomiary są zbliżone do rzeczywistości.

Zobacz też: MIUI 12 nadciąga i przynosi poprawiony Dark Mode

Smartwatch Samsunga jest także gotowy już na to, by wprowadzić do niego opcję EKG. Jednak obostrzenia prawne nie do końca na to pozwalają, ale jeżeli to się zmieni, z pewnością funkcja pojawi się na zegarku. Pokazuje to, że smartwatche stały się czymś więcej, niż tylko urządzeniem do odczytywania powiadomień. Oby tylko ich użytkownicy nie ufali im w stu procentach, bo mogą się z tego zrobić spore problemy.

Źródło: Samsung

Sprawdź najnowsze wpisy