ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HTC wygrywa spór patentowy

Te smartfony z Androidem były koszmarne. Największe porażki dekady

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Android jest najczęściej używaną platformą na całym świecie, nie bez powodu: jest solidny, niezawodny, elastyczny i przyjazny dla użytkownika. Jednak smartfony z Androidem nie zawsze stały na najwyższym poziomie. Oto subiektywna lista 10 największych klap z ostatniej dekady. To zestawienie urządzeń, które moim zdaniem nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego.

Smartfony z Androidem – największe porażki

HTC Evo 3D (2011)

HTC Evo 3D smartfony z Androidem

HTC Evo 3D miał pierwszy wyświetlacz 3D, który rzekomo działał bez okularów i zawierał podwójne kamery do robienia zdjęć 3D. Problem z Evo 3D polegał na tym, że trójwymiarowy aspekt wyświetlacza nie był imponujący. Ponadto urządzenie charakteryzowało się słabą kamerą, straszną żywotnością baterii i słabym procesorem. Kolejne urządzenie – LTE – początkowo miało obsługiwać 3D, ale biorąc pod uwagę okropną sprzedaż Evo 3D, plan ten został porzucony.

Zobacz także: Wyłącz lokalizację na smartfonie i komputerze! Nowy raport jest szokujący!

Amazon Fire Phone (2014)

amazon fire phone

Amazon nigdy nie powinien był zdecydować się na rynek smartfonów – Fire Phone był fatalny. Obietnica interfejsu 3D była intrygująca, ale zawiodła na każdym możliwym poziomie. Urządzenie było jedynie próbą ułatwienia konsumentom zakupu produktów w największej na świecie witrynie e-commerce, a nawet ten aspekt urządzenia był klapą. Co gorsza, jakość połączeń telefonicznych wykonywanych na urządzeniu była niespotykanie zła. W rzeczywistości nie było żadnej dobrej funkcji w Fire Phone – poza tym, że pojawił się i okazał się klapą tak szybko. Nikt nie powinien cierpieć przez ten okropny telefon.

BlackBerry PRIV (2015)

blackberry priv smartfony z Androidem

Pamiętasz PRIV? PRIV był skrótem od przywilejów i prywatności (Privilege and Privacy). Problem polegał na tym, że PRIV skoncentrował swoją prywatność na wbudowanej aplikacji o nazwie DTEC. Program ten mierzył kondycję smartfona na podstawie siły kodu blokady – jeśli urządzenie było zaszyfrowane i jeśli niektóre opcje były wyłączone. Ta aplikacja nie zrobiła nic, aby zapobiec kradzieży danych – monitorowała tylko stopień ochrony urządzenia. Co gorsza, aplikacja DTEC nie zrobiła niczego, aby uniemożliwić programom takim jak Facebook dostęp do danych na urządzeniu. Nie zrobiła też niczego w celu szyfrowania danych. DTEK wykrył tylko, jeśli samo urządzenie było zaszyfrowane, co nie miało wpływu na przesyłane dane. Bez względu na to, jak silne jest szyfrowanie urządzenia, jeśli pracujesz w niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej, przesyłając dane w postaci zwykłego tekstu, nie będziesz mieć prywatności. Jaki więc z tego BlackBerry PRIV?

Nextbit Robin (2016)

Nextbit Robin smartfony z Androidem

Nextbit Robin zawiera naprawdę fajny pomysł: aplikacje, z których rzadko korzystałeś, byłyby usuwane z urządzenia i zapisywane na koncie w chmurze Nextbit. Te aplikacje pozostawiają link do pobrania, więc po kliknięciu tego łącza urządzenie ponownie pobierze program, abyś mógł z niego korzystać. Ta funkcja była bardziej sztuczką niż czymś naprawdę przydatnym. Ale to nie był największy problem z tymi urządzeniami. Obudowa Robina została wykonana z kompozytowego plastiku, który pękał w pobliżu przełączników głośności.

Samsung Galaxy Note7 (2016)

Galaxy Note7

Już 3 lata minęły od klapy Samsung Galaxy Note7. Flagowiec zawierał wadliwe akumulatory, które były podatne na zapalenie się lub co gorsza, wybuchały. Samsung wycofał urządzenia, także ich naprawa nie powiodła się. Po naprawie podczas lotu zapaliło się inne urządzenie, co spowodowało, że Samsung całkowicie przerwał produkcję Galaxy Note7.

Essential PH-1 (2017)

Essential

Essential PH-1 był zapowiadany jako rewolucyjny smartfon z Androidem. Niestety cały wysiłek na nic, ponieważ smartfon miał słaby procesor i beznadziejny aparat. Ludzie nie ufali firmie, a sprzedaż urządzenia okazała się totalną katastrofą.

Źródło: techrepublic

Sprawdź najnowsze wpisy