Co było powodem samozapłonów Galaxy Note7? Reuters wyprzedza Samsunga z „oficjalnym” oświadczeniem

Newsy

samsung-galaxy-note-7-release-date-1200-80

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Galaxy Note7 to już historia, ale ewidentnie Samsung (i nie tylko) musi wyciągnąć odpowiednie wnioski z tego projektu. Wciąż czekamy na oficjalny raport wyjaśniający przyczynę samozapłonów tego urządzenia, a tymczasem Reuters podaje, co mogło być główną przyczyną całej sytuacji.

 

Tajemnicze źródło – jak to określa Reuters – w poniedziałkowej rozmowie dostarczyło wielu ciekawych informacji na temat prac Samsunga nad wyjaśnieniem problemów z Galaxy Note7. Zapewne nikogo nie zaskoczę jeśli napiszę, że powodem jest akumulator, którego projekt był zbyt restrykcyjny w stosunku do możliwości produkcyjnych. Właśnie zbyt mała tolerancja na wszelkie błędy produkcyjne uważana jest za głównego winowajcę całej afery. Jednak to nie jedyny czynnik powodujący samozapłon ogniwa, gdyż ono samo w sobie było za małe w stosunku do pojemności. Tym samym jeśli jesteście zainteresowani bliższym poznaniem tematu źle wymierzonej obudowy to odsyłam Was do obszernego artykułu Adriana: Klik!

 

Oficjalny raport od Samsunga mamy teoretycznie poznać za tydzień 23 stycznia. Dzień później Koreańczycy chcą przedstawić swój wynik finansowy podsumowujący miniony rok. Jakby nie patrzeć to lider mobilnego rynku nie odczuł zbytnio fiaska zwanego Galaxy Note7.

 

 

źródło: Reuters


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x