ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amazon planuje wypuścić swój pierwszy smartfon… z wyświetlaczem 3D

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Newsy
Amazon phone1

Plotki na temat pierwszego smartfona Amazona krążą w sieci już od jakiegoś czasu. Pomimo potwierdzenia prac nad urządzeniem już jakiś czas wcześniej do tej pory nie było znaczącego przełomu w tej sprawie. Za sprawą serwisu BGR sprawa wraca, gdyż na jego łamach został opublikowany wpis zawierający zdjęcia urządzenia oraz przypuszczalną datę premiery.

Nadchodzący telefon Amazon wygląda… jak każdy inny sprzęt tego typu na rynku. Jednak firma ta, nie traciła czasu przez lata projektując wyjątkowy smartfon, który ma spełniać dwa podstawowe kryteria: obsługiwać produkty i usługi Amazon oraz nowatorski interfejs 3D, zarówno w aspekcie oprogramowania jak i sprzętu.

Amazon phone2

Urządzenie może pochwalić się 13MP aparatem głównym oraz przednim (nieznanej rozdzielczości) przygotowanym do rozmów wideo m.in. poprzez usługę  Amazon Mayday. Można rzec – standard. Jednak obudowa kryje również 4 dodatkowe kamery ulokowane ulokowane w rogach z przodu urządzenia, których zadaniem jest umożliwienie programowego efektu 3D. Według źródła, są to niskonapięciowe kamery działające na podczerwień. Dodatkowe kamery urządzenia są wykorzystywane do śledzenia położenia twarzy i oczu użytkownika w stosunku do wyświetlacza telefonu. Oprogramowanie pozwala na stałe dostosowanie elementów na ekranie zmieniając ich perspektywę. Rozwiązanie to jest co najmniej ciekawe, jednak na tą chwilę nie są znane szczegóły wykorzystania tej technologii w codziennym zastosowaniu.

Amazon phone3

Wygląd urządzenia także nie jest do końca znany, gdyż zdjęcia przedstawione przez portal BGR ukazują smartfon w plastikowej powłoce ochronnej. Ponadto Amazon zamierza zaprezentować dwa modele swojego smartfona, a wspomniane zdjęcia obrazują tylko wyższy model.

Urządzenie oprócz wspomnianych cech może pochwalić się 4,7 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 720p, 2GB pamięci RAM, układem Qualcomm Snapdragon oraz ma pracować pod zmodyfikowaną wersją systemu Google Android znaną jako FireOS, która umożliwić ma programowy efekt 3D (bez specjalnych okularów) dzięki zaawansowanej obsłudze opisanego wcześniej systemu kamer.

Na obecną chwilę nie znamy nazwy, jakiej Amazon użyje do promowania swojego urządzenia ani dokładnej daty premiery. Źródło twierdzi, że może ono zostać oficjalnie zaprezentowane w czerwcu, a sklepowa premiera ma nastąpić w kolejnych 2-3 miesiącach (wrzesień?). Biorąc pod uwagę, sukces czytników Kindle oraz fakt, że Amazon nie zarabia na urządzeniach lecz na usługach w nich zawartych, być może smartfon tego producenta stanie się ciekawą alternatywą w niewygórowanej cenie.

Źródło: BGR

Sprawdź najnowsze wpisy