Oficjalnie żegnamy Essential Phone, ale z nadzieją na lepsze jutro

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-29

To mogłaby być dobra telenowela. Essential to naprawdę wyjątkowa firma, która ma ogromny potencjał, ale nie do końca poprawnie jest on wykorzystywany. O ile sam producent istnieje już grubo ponad rok, to wydarzeń z nim związanych jest więcej, niż z niejedną chińską firmą, która świętuje rozpoczęcie kolejnego dziesięciolecia działalności. Poznawaliśmy wiele wzlotów i upadków Essential oraz ich dzieła w postaci Essential Phone. Już niejednokrotnie firma ogłaszała bankructwo, szukała nowego właściciela i zmieniała swój profil. Jednak po tych wszystkich zamieszaniach, w końcu wiemy na czym stoimy. Firma ogłosiła koniec Essential Phone, ale nie składa broni.

To koniec Essential Phone, ale nie koniec Essential

essential phone ph-1

Jak zauważył portal Droid-Life, z żadnego oficjalnego źródła nie uda nam się już kupić Essential Phone. Smartfon produkowany od połowy 2017 roku znika ze sklepów na dobre. Tym razem naprawdę na dobre, bo sytuację potwierdzili reprezentanci Essential. Mało tego, dodali oni, że obecnie firma ciężko pracuje nad kolejnym urządzeniem mobilnym, a w międzyczasie skupia się na sprzedaży akcesoriów oraz możliwie najszybszym wydawaniu aktualizacji dla Essential Phone. Przypomnijmy, że ten smartfon otrzymał Androida Pie tego samego dnia, co wszystkie Pixele.

Zobacz też: Apple naprawdę wie, jak podchodzić do aktualizacji starych urządzeń.

Kiedy ujrzymy następcę Essential Phone? To wciąż zagadka. Niemniej z przyznanych patentów Essential można wywnioskować, że firma pójdzie w stronę wind z wysuwanymi aparatami, jak to ma miejsce w przypadku Vivo NEX S. Wiele też mówi się o projektach rodem z filmów Sci-fi. Co ujrzymy ostatecznie? Przekonamy się o tym zapewne dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Droid-Life • TheDon Kichot

  W sumie szkoda. Smartfon wykonany z bardzo dobrych materiałów, z mocnymi bebechami, systemem bez zbędnych udziwnień, niezłym wsparciem aktualizacjami (które rozwiązały jego bolączek). Wg mnie za szybko ubijają markę. Przecież to oczywiste, że ludzie nie rzucą się od razu na markę, której nikt nie zna i o której nikt nie słyszał i ma głównie znane nazwisko – Andy Rubin.

 • Marek

  Szkoda, na prawdę szkoda. Swojego czasu (gdzieś w sierpniu 2018r) była całkiem niezła akcja na Amazon gdzie można było kupić go w cenie o ile dobrze pamiętam ~800 zł z przesyłką do Polski. Takiego zakupu dokonało dwóch moich kumpli z pracy. Mają ten telefon i używają od września. No powiem, że RE-WE-LA-CJA! Gabaryty są zdecydowanie najlepsze jakie można mieć w telefonie, Android Pie w pełni działający, nie zgłaszają żadnych problemów, wszystko śmiga i to na topowej specyfikacji. Szkoda, że Essential Phone nie zdołało się przebić. Pewnie cena początkowa zabiła to urządzenia.

  • Variete

   na prawdę

   naprawdę

   2018r

   2018 r.

   • Marek

    Tia, możesz mnie poprawiać 100x a i tak nie zapamietam. Za każdym razem się zastanawiam: razem czy osobno

    • Variete

     Ale to jest naprawdę proste, i na pewno można to zapamiętać – miliony Polaków są najlepszym przykładem. 🙂 Wystarczy zapamiętać „na pewno”. „Naprawdę” jest „przeciwieństwem” i już nie trzeba się zastanawiać.x