Nadchodzi Nokia 5.1 Plus – poznaliśmy jej wygląd, niestety…

Łukasz Pająk Artykuły 2018-06-09

Nokia 7 Plus cieszy się ogromną popularnością i jest uważana za jeden z najlepszych  smartfonów w swojej klasie. Nie ma się czemu dziwić, Finowie rozgryźli to, co jest ważne, chociaż pozapominali o kilku podstawowych kwestiach pokroju diody powiadomień. Niemniej jednak po więcej szczegółów odsyłam Was do filmu Kamila, który przygotował dla Was recenzję Nokii 7 Plus. W takim razie, czy wszystkie fińskie smartfony z „Plus” w nazwie maja szansę na sukces? Póki co to żadna reguła, ale być może niedługo się przekonamy, bo w drodze jest kolejny reprezentant – Nokia 5.1 Plus, którego wygląd własnie poznaliśmy.

Pamiętacie jeszcze, że powstał taki twór, jak Nokia X6?  Smartfon ten się świetnie sprzedaje i wiele osób uważa, że to zasługa nie tylko ceny. Czyżby notch, czyli wycięcie w wyświetlaczu miało wpływać tak dobrze na wyniki sprzedaży? Patrząc, że wielu producentów go stosuje to najprawdopodobniej tak. W takim razie HMD Global pomyślało, że wartość za ciosem.

Nokia 5.1 Plus i jej wygląd – to już pewne, pojawi się notch

Tak, tak, okazuje się, że wycięcie w wyświetlaczu to już nie tylko trend zarezerwowany dla serii „X”. Nokia wprowadzi go do tradycyjnych modeli, a pierwszym najprawdopodobniej będzie właśnie Nokia 5.1 Plus. O samym smartfonie słyszymy pierwszy raz, a już możemy poznać jego wygląd i stwierdzić, że w stosunku do urządzenia, które zostanie oficjalnie zaprezentowanie, nie będzie się drastycznie różnic. Skąd tak pochopne wnioski? Oczywiście – podobnie jak w przypadku designu Galaxy Note9 – wynika to z faktu pewnego źródła. W roli formalności – rendery CAD wskazują, że nadchodzący, fiński smartfon będzie mierzył 149,5 x 71,9 x 8 mm.

Zobacz też: Co z wytrzymałością Nokii 7 Plus?

Póki co nic nie możemy powiedzieć na temat specyfikacji Nokii 5.1 Plus. Zapewne dostanie coś więcej, niż układ MediaTeka Helio P18, któremu towarzyszyć będzie przynajmniej 3 GB pamięci operacyjnej. Kiedy premiera? Tego nie wiemy, ale być może równolegle pojawi się też Nokia 3.1 Plus i Nokia 2.1 Plus, aby tradycji stało się zadość. W końcu Nokia 5.1, Nokia 3.1 i Nokia 2.1 zostały równocześnie zaprezentowane. Jednak skąd to „niestety” w tytule? Patrząc na ostatnie przecieki, jakimi obdarowuje nas OnLeaks, to naprawdę wszelkie prezentacje stają się bezsensowne. O ile wcześniej bez problemu można było się domyślić, jaką specyfikację będzie oferował konkretny model, to tajemnicą był wygląd. Czyżby teraz miało się to obrócić o 180 stopni? Nie sądzę – teraz kluczowe smartfony będziemy poznawać na kilka miesięcy przed premierą. Tak chociażby się stało z 6,1-calowym iPhonem oraz… 6,5-calowym iPhonem. Oczywiście nie można też zapomnieć o wspomnianym już przeze mnie wyglądzie Galaxy Note9, któremu teraz stara się doczepić dodatkowy przycisk.

źródło: tigermobiles / OnLeaks • Bogdan Lipinski

  Po co piszemy o czymś , o czym …nic nie wiemy?

  • Łukasz Pająk

   Tzn o czym nie wiemy?

   • Bogdan Lipinski

    ”Póki co nic nie możemy powiedzieć na temat specyfikacji Nokii 5.1 Plus. Zapewne dostanie coś więcej, niż układ MediaTeka Helio P18, któremu towarzyszyć będzie przynajmniej 3 GB pamięci operacyjnej. Kiedy premiera? Tego nie wiemy, ale być może równolegle pojawi się też Nokia 3.1 Plus i Nokia 2.1 Plus, aby tradycji stało się zadość.”

    Tak więc wiemy , że będzie notch oraz orientacyjne wymiary.
    Coś mi umknęło ?

    • Łukasz Pająk

     Tak, pełny design.

     • Bogdan Lipinski

      Jednak oparty tylko lub aż na renderach „z pewnego źródła” OnLeaks .
      Nie staram się podważyć wiarygodności OnLeaks , jednak wspomniał Pan ,iż możemy stwierdzić , że nie będzie się drastycznie różnić od urządzenia , które zostanie oficjalnie zaprezentowane( data premiery również nieznana) . Prawdopodobnie tak będzie , ale taka pewność jest jednak…….niepewna . Poza tym to jednak bardzo niewiele na temat tego telefonu.Stąd mój pierwszy komentarz , być może popwinienem dodać słowo „prawie” dla ścisłości.
      Pewnie czepiam się szczegułów , ale takie właśnie niedomówienia powodują późniejsze rozczarowania (rzadziej zachwyty) po oficjalnej prezentacji .

     • Łukasz Pająk

      Akurat tego typu przecieki nie mają wpływu na ostateczną premierę… Wspomniane przez Ciebie wymiary oparte są właśnie na tym przecieki.

     • Bogdan Lipinski

      co nie zmienia faktu ,że bardzo niewiele wiadomo na temat tej Nokii , bo taki był mój pierwszy komentarz….
      (poprawiam słowo „nic” na „niewiele”)

     • Łukasz Pająk

      Jakby nie patrzeć, design to dużo, bo w kwestii specyfikacji można się wiele domyślać po samej nazwie. Szczegóły i tak wychodzą po pierwszych testach.

     • Bogdan Lipinski

      No cóż.
      Jeśli komuś wystarczy wiedza o wielkości ekranu (bo ten można łatwo rozszyfrować z ogólnych wymiarów telefonu) oraz posiadanie notcha i wystające kamery , to widocznie jestem zbyt wymagający skoro chciałbym wiedzieć coś więcej o nowości wchodzącej na rynek.
      Powyższe nie robi na mnie żadnego wrażenia , a kwestia podobania się lub nie jest dobra dla dzieciaków , bo tylko one oceniają przedmioty w ten sposób .
      Właśnie szczegóły wyróżniają takie urządzenie jakim jest smartfon , bo z wyglądu zdecydowana większość jest podobna do siebie.
      To jest oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z tym zgadzać.

 • Karol Faliński

  Ten notch wcale taki zły nie jest. Nawet powiedziałbym że jest elegancki.

  • mindla

   Nie ma dobrego czy ładnego wycięcia w ekranie.
   Jest tylko złe albo jeszcze gorsze niż złe.
   Przecież to tragicznie wygląda a to że ktoś nie ma poczucia estetyki to jego problem.

 • Dawid Socha (Suszi)

  „Czyżby notch, czyli wycięcie w wyświetlaczu miało działać takie tak dobrze wpływać na wyniki sprzedaży?”
  Co znaczy to zdanie?

  • Łukasz Pająk

   Jedno słówko niepotrzebnie się wkradło, dzięki!

 • Piotr “Piter” Jankowski

  Nokia też z notch

 • Dr_Falcon

  Gdyby było by to 5.3 cała…