samsung galaxy note9 wyglad design

Samsung Galaxy Note9 z tajemniczym przyciskiem, który daje duże nadzieje

3 minuty czytania
Komentarze

Do premiery Samsunga Galaxy Note9 jeszcze stosunkowo daleko, ale to normalne w przypadku lidera mobilnego rynku, że wszyscy chcą wiedzieć wszystko na już. Dlatego różnorakie plotki pojawiają się od… stycznia? Jeśli dobrze pamiętam, to wtedy pojawiły się pierwsze wzmianki, że to seria z S Penem otrzyma czytnik linii papilarnych w ekranie zamiast Galaxy S9 i Galaxy S9+. Oczywiście według ostatnich przecieków z zaufanego źródła, również następca Galaxy Note8 nie doczeka się takiego rozwiązania. Mimo wszystko, poznaliśmy już teoretycznie wygląd Samsunga Galaxy Note9, ale okazuje się, że Koreańczycy coś jeszcze mogą chcieć dodać od siebie – tajemniczy przycisk.

W Sieci znajdziemy od groma teorii, dlaczego Samsung nie zastosuje czytnika linii papilarnych w ekranie, dlaczego w tym roku nie możemy liczyć na rewolucję czy też dlaczego po prostu ten smartfon nie będzie wnosił nic nowego. Niewątpliwie lider mobilnego rynku rozważał zastosowanie nowego skanera biometrycznego, ale coś musiało pójść nie tak, więc wrócono do punktu wyjścia. Jednak najnowsze wzmianki wskazują na to, że Koreańczycy mogą myśleć o czymś potencjalnie nowym – przynajmniej w serii Galaxy Note.

Po co nam nowy przycisk w Samsungu Galaxy Note9?

To, co widzicie powyżej to ujawnione etui dla omawianego smartfona. Podobno, gdyż tym razem nie jestem w stanie mówić o pewnym źródle. Niemniej jednak widzimy dodatkowy przycisk, którego umiejscowienie wskazuje na jedno – klawisz od aparatu, niczym w propozycjach od Sony. Dwustopniowy spust zawsze wychwalam w Xperiach – jest to po prostu niesamowicie wygodne rozwiązanie w porównaniu do klikania w ekran. Pojawiły się też wzmianki, jakoby Samsung chciał zmienić sposób uwalniania stylusa z blokady. To z kolei byłoby… dziwne, bo klikanie S Pena w celu jego odblokowania nie zdaje się sprawiać problemów. Oczywiście równie dobrze Koreańczycy mogą wymyślić, że trzymając horyzontalnie urządzenie to takie umiejscowienie klawisza pozwoli nam łatwiej uruchomić… Bixby. Możliwości jest wiele, ale nie wszystkie mogą przypaść nam do gustu.

Zobacz też: ZTE jest marionetką na linii USA – Chiny.

Oczywiście jednym z rozwiązań, które ma duże szanse na urzeczywistnienie jest po prostu absencja tego przycisku w finalnym modelu. Wiele się mówiło, że Samsung musi poprawić design Galaxy Note9, więc być może jednym z punktów do usunięcia był omawiany przycisk. Wiele osób skupiło się na czytniku linii papilarnych w ekranie, a być może to nie nim Koreańczycy chcieli wojować i szykowali coś zupełnie odmiennego.  Jednak wszystko powinno stać się jasne bliżej premiery Galaxy Note9, która powinna mieć miejsce w okolicach sierpnia. Pod warunkiem, że znowu nie trafią się opóźnienia lub wymuszone zmiany, bo na usprawnienia niewynikające z błędów konstrukcyjnych już zdecydowanie za późno.

źródło: GSMArena, Twitter

Motyw