Nokia znana jest z tego, że przykłada ogromną uwagę do wykonania swoich urządzeń mobilnych. Podobnie jak do oprogramowania, które w głównej mierze jest czyste, a same smartfony przynależą do rodzin Google w postaci Android One i Android Go. Bohater tego wpisu to reprezentant tej pierwszej serii, a przy okazji jeden z najciekawszych telefonów w swojej klasie. Nie da się ukryć, że Finowie dobrze rozpracowali rynek i Nokia 7 Plus można wychwalać w wielu aspektach. Próżno za 1700 złotych szukać równie dopracowanego i wydajnego modelu.

Jednak gdzieś trzeba oszczędzać. Patrząc na specyfikację z Gorilla Glass 3 mogłoby się wydawać, że to właśnie między innymi szkło tego smartfona będzie najsłabszym punktem. Czy na pewno? Sprawdził to za nas Zack z kanału JerryRigEverything:

Okazuje się, że obawy są bezpodstawne – wręcz przeciwnie, zastosowany materiał na froncie jest nawet bardziej odporny na zarysowania, niż nowsza Gorilla Glass 5. Jak to możliwe, że Corning stworzył gorsze szkło? Otóż faktycznie wyższy numer oznacza gorszą odporność na zarysowania, ale mniejszą szansę na stłuczenia – balans musi zostać zachowany. Dlatego między innymi smartwatche i smartbandy stawiają na starszą wersję Gorilla Glass – ich nie upuszczamy zbyt często. Mimo wszystko wróćmy do testu Nokii 7 Plus, która ogólnie spisała się bardzo dobrze. Po raz kolejny potwierdził się fakt, że Finom zależy na jakości wykonania i widać to na każdym kroku.

Zobacz też: Co nowego zaprezentowało Xiaomi w MIUI 10?

Największa wada dzisiejszego bohatera? Dla niektórych może to być wyświetlacz IPS LCD. Niemniej jednak więcej na ten temat, jak i samego smartfona dowiecie się z filmu Kamila: Nokia 7 Plus recenzja.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.