samsung galaxy note8 note9

Wygląd Galaxy Note9 mówi wszystko o planach Samsunga – to dobrze i źle

2 minuty czytania
Komentarze

Zbliżamy się do drugiej połowy roku, a to oznacza kolejne flagowe premiery. Co prawda jeszcze nie wszyscy producenci zdążyli zaprezentować tego typu urządzenia, ale są to pojedyncze przypadki takie, jak chociażby Motorola. Co prawda wczoraj poznaliśmy Moto Z3 Play, czyli namiastkę nowej generacji urządzeń z najwyższej półki, ale na Moto Z3 i Moto Z3 Force wciąż czekamy. Dlatego skupmy się na producentach, którzy szykują się do premiery drugiego, flagowego modelu obecnej generacji. Jednym z nich niewątpliwie jest Samsung, który już powinien domykać projekt o nazwie Galaxy Note9.

Zeszłoroczny Galaxy Note8 został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, więc od następcy zaczynamy wymagać coraz więcej. Pojawiały się już różnorakie plotki, że Samsung zdecyduje się na chociażby czytnik linii papilarnych w ekranie, ale najprawdopodobniej tego nie zrobi. Skąd to wiemy? Otóż do Sieci przedostał się następujący film:

Tak, to – z dużą dozą prawdopodobieństwa – wygląd Galaxy Note9. Jeśli OnLeaks pokazuje tak dużo na temat jednego smartfona, to możemy być pewni, że mamy do czynienia ze sprawdzonymi informacjami. Następca Galaxy Note8 ma zostać wyposażony w 6,3-calowy wyświetlacz Infinity Display (QuadHD+, 18,5:9), co przekłada się na następujące wymiary – 161,9 x 76,3 x 8,8 mm. To oznacza, że w stosunku do poprzednika będzie o niecały milimetr krótszy, 1,5 milimetra szerszy i 0,2 milimetra grubszy przy niezmienionym wyświetlaczu.

Jednak najbardziej w oczy rzuca się czytnik linii papilarnych pod głównymi aparatami – jeśli Samsung nie pójdzie drogą Huawei Mate RS Porsche Design i nie zastosuje dwóch skanerów, to zapomnicie o tej zmianie. Galaxy Note9 będzie po prostu ewolucją Galaxy Note8, analogiczną do Galaxy S9 i Galaxy S8. Oznacza to poprawę aparatu (zapewne ze zmienną przysłoną), głośnikami stereo i zwiększoną mocą obliczeniową.

Zobacz też: Rewolucyjne rozwiązania już znamy, ale czemu nie są wciąż wykorzystywane?

Niektórzy zapewne będą zawiedzeni, ale Samsung po prostu szykuje rewolucje na kolejny rok, kiedy to będziemy świętować 10-lecie serii Galaxy S z możliwą premierą elastycznego Galaxy X. Kiedy nastąpi premiera Galaxy Note9? Możliwe, że wcześniej, niż zwykle.

źródło: Twitter

Motyw