Nokia przeszła trudną drogę na rynku urządzeń mobilnych. Ta kultowa firma produkowała kiedyś telefony, które gościły w milionach kieszeni na całym świecie. Upadającą markę przejął Microsoft, który miał doprowadzić Nokię do świetności, tymczasem pogrążył ją jeszcze bardziej. Kilka dni temu Adrian pisał o tym, że gigant w końcu przyznał, że mobilny Windows jest martwy.

Nokia weszła na rynek smartfonów pewnym krokiem

Z korzyścią dla klientów pozostałą część firmy przejęła firma HMD Global, która obecnie wydaje smartfony pod marką Nokia. Na rynku mogliśmy zobaczyć takie urządzenia jak Nokia 3, 5, 6 czy 8. Ta ostatnia jest flagowcem. Na temat smartfonów spółki pisaliśmy wielokrotnie. Zobaczcie także:

Nadchodzi dziewiątka!

Dla wielu obserwatorów rynku mobilnego, Nokia 8 jest jedynie zwyczajnym i poprawnym flagowcem, który nie odróżnia się na tle konkurencji. Trudno bowiem uznać za specjalny wyróżnik funkcję Bothie, czy prawie czystego Androida. Być może Nokia wzięła do serca uwagi potencjalnych klientów, gdyż nadchodzi Nokia 9 – prawdziwy flagowiec premium.

Wygląd flagowca premium

Źródłem wycieku jest onleaks. Ma on dla Was nowe wideo, które przedstawia Nokię 9. Na filmie widzimy, że na przodzie urządzenia znajduje się bardzo zakrzywiony po bokach ekran. Górna i dolna ramka smartfonu są prawdopodobnie niewielkie. Ponad ekranem widać podłużny głośnik. Na dolnej ramce smartfonu można zauważyć USB-C oraz drugi głośnik. Na bocznej krawędzi znajdują się przyciski głośności i włącznik. Na próżno szukać we flagowcu złącza audio.

Tył smartfonu wygląda dość oryginalnie. Możemy tu zobaczyć wystający podwójny aparat. Po jego prawej stronie znajduje się lampa LED, a pod nim skaner linii papilarnych. Na obudowie widać charakterystyczny napis Nokia. Tylne krawędzie smartfonu są także zaokrąglone.

Prawdopodobne parametry też są niezłe

Według onleaks, wymiary urządzenia to 140,9 mm x 72,9 mm x 7,5 mm. Niestety wystający aparat dodaje aż 1,4 mm do smukłości smartfonu. Według informacji zamieszczonych przez „leakstera” we współpracy z portalem compareraja, Nokia 9 ma mieć 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD. Sercem urządzenia będzie prawdopodobnie procesor Snapdragon 835 wsparty przez 4 GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Widoczne na renderach aparaty to sensory 12 lub 13 MPx. Na wideo można zobaczyć, że Nokia 9 będzie wyposażona w dodatkowe mikrofony, które zapewnią redukcję szumów podczas rozmowy. Można także oczekiwać pojawienia się technologii OZO audio.

Niestety póki co nie mamy informacji dotyczących ceny oraz daty premiery flagowca. Jeśli będzie ona przystępna dla klientów, to z pewnością smartfon znajdzie szerokie grono odbiorców. Jak tylko poznam termin debiutu i ceny Nokii 9, to z pewnością się o tym dowiecie. Ciekaw jednak jestem co sądzicie o wyglądzie urządzenia, bo ja mam mieszane odczucia.

źródło: onleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.