Ekstra karta eSIM w Orange – 1 numer na dwóch kartach SIM jednocześnie

Adrian Celej Telekomunikacja 2019-03-05

Orange wprowadził do swojej oferty kartę eSIM stworzoną z myślą o smart zegarkach, takich jak Samsung Galaxy Watch LTE. Ekstra karta eSIM w Orange nie działa jednak jako nowe konto, a powiela kartę dla już istniejącego numeru.

Jak działa Ekstra karta eSIM?

eSIM w Orange

Usługa Ekstra Karta eSIM została stworzona stworzona z myślą o zegarkach. Od analogicznej usługi stworzonej z myślą o smartfonach odróżnia ją to, że karta SIM jest duplikowana. W ten sposób na zegarku możemy zainstalować kartę z takim samym numerem jak na telefonie i współdzielić pakiety minut, SMS-ów oraz transmisji danych. Obie karty działają na równych zasadach, z obu możemy zadzwonić (identyfikując się tym samym numerem), wysłać SMS-a czy odebrać połączenie. W przypadku połączeń jest mała ciekawostka – zadzwonią oba urządzenia, po odebraniu jedno przestanie dzwonić, jednak jeśli w trakcie rozmowy zadzwoni do nas kolejna osoba, to będziemy mogli odebrać kolejne połączenie na drugim urządzeniu.

Zobacz też: Kiedy polscy operatorzy wprowadzą standard eSIM? Cóż, to trochę potrwa…

Jak skorzystać z usługi Ekstra karta eSIM?

Aby aktywować usługę Ekstra karta SIM należy skorzystać z Mój Orange, zadzwonić na infolinię pod numerem *100 lub odwiedzić salon sprzedaży. Aktywacja dodatkowej karty eSIM kosztuje 5 zł, miesięcznie za jej utrzymanie zapłacimy 9 zł. Pierwsza dodatkowa karta jest darmowa przez 3 miesiące, nie płacimy także za aktywację. Na jednym koncie możemy mieć 4 karty z funkcją dzwonienia i 4 karty z dostępem do internetu. Oczywiście nikt nie ogranicza usługi Ekstra karta eSIM do zegarków, możemy ją także zainstalować w telefonie czy tablecie, o ile wspiera on standard eSIM.

Źródło: Biuro Prasowe Orange • luki pt

  Ja przeszedłem do Orange i już żałuje 40gr pobierać za MMS w 2019r to istne złodziejstwo -.-

 • Erwin Potempa

  Orange najpierw niech zapewni zasięg swoim klientom, a potem może oferować cuda cudeńka. Nigdy nie zapomnę tych dwóch lat z tymi nieudolnymi dziadami. Nigdy więcej Orange!!!

 • Mateusz Felczak

  Skoro 1 numer może być jednocześnie na 2 kartach (zwykła + esim), to na 2 fizycznych kartach też się chyba powinno udać?

  • Adrian Celej

   Tego już nie wiem

  • $ROGAL$

   Kiedyś, gdy można było bez problemu kopiować karty SIM (czyli niemal 20lat temu) , taki sposób działał. Później operatorzy wprowadzili nowe karty sim z zabezpieczeniami i już nie dało się się tego robić (chyba jeszcze Simplus przez kilka lat dawał stare karty, jakoś do roku 2005). Tylko ówczesna Era oferowała taką usługę (Era Tandem to się bodaj zwało). Jeśli masz 20letnia kartę SIM to możesz ją sklonować i uzyskać funkcjonalność o której mowa. W innym wypadku musisz polegać na tym co (jeśli) oferuje operator (co będzie się wiązać z dodatkową opłatą).

 • pakierhakierxd

  fajne ale ograniczone do najnowszych sprzętów i jeszcze te 9zł mc ,to chyba jednak wolę parę kart 😀

 • Mlody

  Fajna taka opcja, szkoda ze trzeba miesiecznie placic, mogli by sie ogarniczyc do jednorazowej oplaty np w kwocie 20zl

  • Adrian Celej

   Pytanie, czy utrzymanie takiej karty nie wiąże się z jakimiś kosztami dla operatora.x