eSIM w Orange już dostępne! Poznajcie szczegóły oferty

mm Adam Lulek Newsy 2018-12-12

Od kilku tygodni pisaliśmy o możliwości wprowadzenia eSIM w Polsce. Na temat tej specyficznej wirtualnej karty dowiecie się więcej z artykułu Adriana, który pisze między innymi, co to jest eSIM. Pierwszym operatorem, jaki to zrobił jest Orange. Poznajcie szczegóły dotyczące eSIM w Orange z oficjalnej informacji prasowej.

eSIM w Orange – instalacja karty

Orange Polska wprowadził eSIM czyli elektroniczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Na początek będzie można ją zainstalować na trzech modelach smartfonów i korzystać tak samo, jak z tradycyjnej karty. Operator będzie sukcesywnie rozszerzać listę urządzeń, na których będzie możliwa instalacja eSIM.

Instalacja karty eSIM w Orange na telefonie jest prosta – wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od Orange. Na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM. Z usługi mogą skorzystać klienci abonamentowi, usług na kartę, a także klienci biznesowi.

– Orange Polska proponuje klientom najnowsze innowacje technologiczne. Cieszę się, że jako pierwszy polski operator możemy zaproponować korzystanie z eSIM, czyli wirtualnej karty SIM. Od dziś to rozwiązanie jest dostępne w wybranych modelach smartfonów, ale przygotowujemy się do wdrożenia eSIM na kolejnych urządzeniach – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Zobacz także: Tumbr się zmienia, czy to koniec pornograficznego eldorado? 

eSIM w Orange – oferta dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni korzystający z abonamentu komórkowego mogą zdecydować się na zakup karty eSIM przy wyborze nowego planu komórkowego, zarówno podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez internet.  Wymienić swoją tradycyjną kartę na eSIM mogą również użytkownicy ofert prepaid oraz Orange dla Firm. Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł. Wymiany można dokonać w salonie, poprzez infolinię oraz poprzez serwis Mój Orange na stronie internetowej, a w takiej sytuacji klient otrzyma niezbędny kod QR poprzez e-mail lub zostanie on wyświetlony na ekranie.

Wdrożenie eSIM na smartfonach to pierwszy etap wprowadzania usługi w Orange. W drugim, planowanym na początku 2019 roku, dodana zostanie możliwość korzystania z karty eSIM na smartwatchach, a w przyszłości także na innych urządzeniach mobilnych.

Warto również dodać, że póki co, eSIM nie będzie działał w Nju Mobile, a urządzenia które są obsługiwane przez Orange to jedynie iPhone XS, XS Max i XR. Więcej szczegółów znajdziecie na specjalnej stronie Orange o eSIM.

źródło: Orange • Marucins

  Informacja od Orange Polska, iż wdrożenie standardu eSIM w Nju
  Mobile jest planowane, lecz nie nastąpi to równocześnie z wdrożeniem w
  Orange.
  Tak na marginesie.
  Z drugiej strony, dla nich to rybka – nie muszą kompletnie dawać nic od siebie (mowa tutaj o kawałku elektroniki jaką była karta SIM). Poza tym chciałbym nadmienić jak to się ma z naszą prywatnością? Od momentu aktywacji eSIM :

 • ikado

  Nic nie działa przez brak ” nowego Mój Orange „. Trzeba czekać aż Orange wyśle ci zaproszenie do przejścia. Bez kodu IQ nie przeprowadzisz zmiany z SIM na eSIM. Orange tak daje abyś nie dostał. żenada.

  • Lukas

   przejście na nowy Mój Orange zajęło mi 2 min

 • Jarek

  Nie ma to jak dodać esim do urządzeń, które wspierają normalne karty. A na smartwatche sobie poczekamy…

 • pee.82

  „urządzenia które są obsługiwane przez Orange to jedynie iPhone XS, XS Max i XR. ”
  Sugeruję zmienić tytuł artykułu na: „eSIM w Orange dla iPhone’ów już dostępne!…”

  • Darkness

   A masz obecnie inne smartfony z obsługą eSIM?

   • Raf

    Jest Pixel

    • Marucins

     Nie pogadasz z takimi co widza tylko „japko” 🙂

   • Martina Neumayer

    A mało to ich jest? Nuphone był pierwszy, Pixel2 oraz 3, nowy OP6T mc edition już ma wsparcie, GearS3 itd. Generalnie support zależy od softu modemu danego urządzenia. Wszystko co ma „IRadioConfig.hal” z opcją „Set SIM Slot mapping” będzie (może bezproblemowo) obsługiwać standard eSIM. Innymi słowy, wsio co dziś ma Dual Sim z opcją stand-by na jednym ze slotów, będzie w przyszłości obsługiwało eSIM. Bo to tylko kwestia małych zmian w oprogramowaniu. A kiedy i co dostanie owe zmiany to już zależy od producentów.

   • marcin michon

    A Gear Watch to co ? Co z tego ze to nie smartfon , skoro mozna z nego dzwonic,przz BT i ma wbudowanego esima !

 • Martina Neumayer

  Konkrety tu, bo znów próżno linków szukać w arcie..
  https://www.orange.pl/omnibook/karta-esim#dla-klienta#brak#co-to-jest-karta-esim

  • Wpis wrzuciłem ledwie 5 minut temu, żeby przekazać informację czytelnikom jak najszybciej. Uzupełniam go na bieżąco, w tym o powyżej wskazany link. Mniej irytacji proszę, nie wszystko można zrobić na już.

   • AdamK

    A co, takie to pilne że trzeba pisać na raty?

    • Dokładnie, pilne, to najważniejsza wiadomość dnia.

     • Variete

      A niby co w tym jest pilnego? Myślisz, że kilka milionów ludzi siedzi przed ekranami swoich urządzeń i obgryza pazury w oczekiwaniu na to, czy czasami za 2-3 minuty jakaś firma nie ogłosi, że będzie wspierała e-sim?
      Dorośnij w końcu! Pilna, to jest informacja o wycieku trujących substancji w jakimś mieście, albo info o lecących rakietach czy innym nalocie, a nie takie bzdury!

     • Przemix

      szczególnie rzecz dotycząca iphonów jest bardzo istotna na android.com.pl

     • Martina Neumayer

      Chyba dna. Artykuł jeśli już to się pisze rzeczowo i konkretnie. A nie na raty i jak popadnie. W szkole nie uczyli, że takie pisanie to psu z gardła wyciągnięte? Bo mnie owszem i jeszcze nie zapomniałam mimo masy lat na karku.
      Jest też takie porzekadło.. „co nagle to po diable”.

    • Łukasz

     To pewnie po to, żeby nikt nie zarzucał skopiowania z innego portalu.

   • Variete

    Co nagle to po diable. Rzetelna informacja to nie wyścigi.

   • Martina Neumayer

    Irytacji? Boooszzz.. jacy wy wszyscy przewrażliwieni, to coś! Ledwie się byle zwykłe zdanie napisze, to już wieeeelkie hallo robią.
    Tja.. „na bieżąco” to od bodajże dwu dni są te informacje podane kawa na ławę na stronie, którą podlinkowałam. Wystarczyło zajrzeć, a nie teraz wypisywać mi tu pretensje i jakieś wymóweczki.
    Cóż.. niestety poziom redagowania tekstów też tu spada z roku na rok.
    W szkole też tak zadania i prace domowe oddawałeś na raty? lol. xD

   • Marucins

    Sapania innych nie lubię, szczególnie składni Martina Neumayer ale niestety ma rację. Na przyszłość – to nie wyścigi. Podawajcie więcej informacji we wpisach oraz odnośników do poczytania.

    • Martina Neumayer

     Przepraszam, czasami mi się miesza gramatyka i składnia języka niemieckiego z polskim. Są one mocno odmienne i często ciężko zapanować nad stylistyką, zwłaszcza gdy piszę szybko. Do tego momentami autokorekta usiłuje być mądrzejsza i wpycha mi swoje zasady przy pisaniu.x