Smartfon z wyświetlonym logo systemu iOS 18 przed tłem z różnokolorowymi ikonami aplikacji.
LINKI AFILIACYJNE

Funkcje AI w iOS 18 tylko dla wybranych. Lista iPhone’ów, które nie otrzymają wsparcia

2 minuty czytania
Komentarze

Jak wiemy od dawna, iOS 18 ma okazać się rewolucyjną aktualizacją głównie ze względu na obecność narzędzi wspomaganych sztuczną inteligencją. Okazuje się jednak, że większość z użytkowników iPhone’ów nie ma się z czego cieszyć, bo wsparcie dla funkcji AI w iOS 18 otrzymają tylko nieliczne modele.

Funkcje AI w iOS 18

Funkcje AI w iOS 18.  Czarna sylwetka telefonu z logo iOS 18 na tle ekranu z aplikacjami.
Fot. Muhammad Alimaki / Shutterstock

Im bliżej konferencji WWDC 2024, tym więcej wiemy o nowościach AI w iOS 18. Według najnowszych doniesień możemy spodziewać się dużych zmian w Siri, choć o Siri po polsku chyba nie ma mowy. Szczególnie że przecieki sugerują, że naprawdę duża przebudowa asystentki głosowej nie pojawi się aż do 2025 roku.

Modyfikacje obejmą aplikacje natywne Apple, takie jak Zdjęcia, Wiadomości czy Kalendarz. Będziemy mogli liczyć na automatyczne podsumowania, lepsze wyszukiwanie treści, a także większą integrację między aplikacjami.

Zmiany w AI w iOS 18 to także personalizowane emoji oraz większy wpływ użytkownika na to, jak będzie wyglądał jego ekran główny. Dodatkowo integracja AI w pakiecie iWork (Pages, Keynote, Numbers) ma wspierać tworzenie materiałów. Przebudowę przejdą także funkcje dostępności w iOS 18 – tę nowość Apple już potwierdziło.

Dalsza część materiału znajduje się pod wideo.

Lista iPhone’ów, które nie poradzą sobie z nowymi funkcjami AI…

…jest długa. Bazując na spekulacjach analityka Apple Marka Gurmana, który dzieli się swoimi przewidywaniami na łamach portalu Bloomberg, możemy sądzić, że funkcje AI w iOS 18 zyska na ten moment jedynie… iPhone 15 Pro oraz wszystkie nowsze modele.

Trudno na ten moment natomiast stwierdzić, czy każdy wariant iPhone’a 16 otrzyma wsparcie dla narzędzi sztucznej inteligencji.

Tablet na stojaku wyświetla aplikację do podcastów na drewnianym stole z doniczkową rośliną w tle.
Fot. Apple / materiały prasowe

Jeśli informacje okażą się prawdziwe, na liście urządzeń, które otrzymają aktualizację do iOS 18, ale nie będą obsługiwały narzędzi AI, znajdą się iPhone’y od serii 15 do SE (3 Gen) z wyłączeniem iPhone’a 15 Pro i Pro Max.

  • iPhone 15 / 15 Plus
  • iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max
  • iPhone 13 / 13 mini / 13 Pro / 13 Pro Max
  • iPhone 12 / 12 mini / 12 Pro / 12 Pro Max
  • iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max
  • iPhone XS / XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone SE (2 Gen) / SE (3 Gen)

Dziękujemy za lekturę artykułu. Czy jesteś fanem sportu, ale lubisz też wypoczynek? Podziel się z nami swoją opinią w krótkiej ankiecie! Zajmie ci to kilka sekund, a my chętnie poznamy twoje zdanie na temat oglądania wydarzeń sportowych.

Źródło: Mac Rumors, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: QubixStudio / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw