Zbliżenie na rękę używającą emotikon na ekranie smartfona.

Personalizowane emoji w iOS 18. Posiadaczy iPhone’ów czeka ciekawa zmiana

3 minuty czytania
Komentarze

Ikony emoji w iOS 18 czeka niemała rewolucja. Według najnowszych doniesień wraz z aktualizacją systemu operacyjnego Apple algorytm podpowie nam, jakiego symbolu warto użyć, a w dodatku dopasuje go do nas. Kolejne nowości obejmą opcje dostosowania ekranu głównego.

Emoji w iOS 18 i dostosowanie ekranu głównego

Smartfon z otwartą aplikacją do wiadomości, pokazującą listę emotikonów.
Emoji iOS18 mają być personalizowane dla użytkownika. Fot. Luna A. Safitri / Shutterstcok

iOS 18, który zostanie ogłoszony na czerwcowej konferencji WWDC 202, ma łączyć nowe funkcje z ulepszeniami opartymi na sztucznej inteligencji. Wśród możliwości technologii AI znajdzie się także funkcja w Wiadomościach, która będzie sugerować niestandardowe emoji w iOS 18 na podstawie treści wiadomości użytkownika. Będzie to uzupełnienie dla standardowej biblioteki emoji, działającej na różnych platformach.

Według doniesień Bloomberg, iOS 18 pozwoli na zmianę ikon aplikacji, choć nie jest jeszcze jasne, jak szeroki będzie zakres tych zmian. Najprawdopodobniej Apple planuje zwiększyć możliwości dostosowywania ekranów głównych przez użytkowników, tak aby mieli szansę nie tylko dowolnie rozmieszczać i grupować ikony aplikacji, ale także skorzystać z dodatkowych opcji personalizacji.

emoji w iOS 18 Osoba trzymająca iPhone z otwartą aplikacją wiadomości, pisząca wiadomość z ikoną serca.
Fot. moonmovie / Shutterstcok

Bloomberg wyjaśnił to na przykładzie aplikacji X – użytkownicy będą prawdopodobnie mogli zmienić nową czarną ikonę aplikacji społecznościowej X na wcześniejszą niebieską z czasów Twittera. Możliwe będzie również dostosowanie ikon według kategorii, np. czerwone dla aplikacji sportowych czy zielone dla aplikacji bankowych. Zarówno zmiany w ekranie głównym, jak i emoji w iOS 18 świadczą o tym, że Apple mocno stawia na personalizację.

Inne nowości w nowym systemie

Czarna sylwetka telefonu z logo iOS 18 na tle ekranu z aplikacjami.
Fot. Muhammad Alimaki / Shutterstock

Im bliżej premiery iOS 18, tym mniej aktualizacja ma przed nami tajemnic. Nowy system ma wprowadzić znaczące zmiany, koncentrując się na sztucznej inteligencji i ulepszeniach asystentki Siri. Ma ona korzystać z dużych modeli językowych, co umożliwi bardziej naturalne rozmowy. O Siri po polsku, na którą wszyscy czekamy, nadal nie ma nowych informacji, ale kto wie, może Apple nas zaskoczy?

System wprowadzi także wsparcie dla standardu RCS na iPhone’ach, poprawiając komunikację między użytkownikami smartfonów Apple i tych posiadających telefony z Androidem. Aktualizacja obejmie również narzędzia wspomagane AI oraz nowe funkcje dostępności, wspierające osoby ze specjalnymi potrzebami. iOS zaoferuje również dodatkowe funkcje AI, takie jak automatyczna transkrypcja dźwięku i podsumowywanie treści.

Czy interesuje cię temat wynagrodzeń programistów? Wypełnij krótką ankietę (zajmie ci to tylko 10 sekund!), aby podzielić się z nami swoją opinią. Twoje odpowiedzi pomogą nam kształtować przyszłe treści na ten temat.

Źródło: Apple Insider, Bloomberg, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Tada Images / Shutterstcok

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw