Kobieta w białej koszuli nosząca gogle Apple Vision Pro na czarnym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Premiera Apple Vision Pro szybciej niż się spodziewaliśmy? Tim Cook zmienia plany

3 minuty czytania
Komentarze

Apple Vision Pro, czyli przełomowy hełm rozszerzonej rzeczywistości, mający jedyną (i tak połowiczną) konkurencję w postaci słabszego Meta Quest 3, może doczekać się wcześniejszej premiery. Ta była planowana na bliżej nieokreślony początek 2024 r. Wiecie, jak to jest z korporacjami formatu Apple. To może być styczeń, a równie dobrze może to być końcówka marca. Na całe szczęście, pojawiły się wyraźne wskazówki, sugerujące wcześniejszą premierę sprzętu na światowym rynku.

Pracownicy sklepów są szkoleni z wiedzy na temat Apple Vision Pro

Jak donosi Mark Gurman, stały korespondent Bloomberga w sprawach Apple, korporacja już od października 2023 r. rozsyła zaproszenia na szkolenia dla pracowników w zakresie obsługi Apple Vision Pro. Patent polega na tym, że liderzy zespołów dostają zaproszenia bezpośrednio do siedziby w Cupertino, odbywają niezbędne szkolenie, po czym wracają do swoich sklepów i edukują pozostałą część załogi.

Kiedy te szkolenia mają się odbyć? Mark Gurman wskazuje jasno na środek stycznia 2024 r., a każde takie spotkanie ma trwać przez 2 dni. Pojawiają się również doniesienia, jakoby Apple miało zachować wszelkie środki ostrożności w związku ze szkoleniem. Hełm musi być dostosowany indywidualnie dla każdego klienta i pracownik musi wiedzieć, jak pomóc wszystkim zainteresowanym tak, by pierwsze wrażenie z Apple Vision Pro było piorunujące.

Warto zaznaczyć, że sprzedaż Apple Vision Pro rozpocznie się ekskluzywnie w Stanach Zjednoczonych. Luty 2024 r. wygląda coraz realniej, aczkolwiek zainteresowani będą musieli pofatygować się do placówki firmy z Cupertino, celem odpowiedniego dopasowania urządzenia do głowy użytkownika. Hełm rozszerzonej rzeczywistości został wyceniony w podstawowej wersji na 3499 dolarów (ok. 14 tys. złotych).

Czym właściwie jest Apple Vision Pro?

Apple Vision Pro
fot. Apple

Od pierwszego zwiastuna Apple Vision Pro minęło już pół roku, więc warto przypomnieć, czym właściwie ten hełm jest. To technologia łącząca rozwiązania rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Naczelną różnicą między hełmami VR jest możliwość podpięcia okien aplikacji do istniejącego pomieszczenia, które widzimy w kolorze. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w pracy biurowej, ale też w rozrywce, gdy będziemy chcieli zrobić wirtualny projektor do gier i filmów.

Apple Vision Pro
fot. Apple

Ograniczeniem jest jedynie kieszonkowy akumulator, który ma wytrzymać do ok. 2 godzin. Hełm jest samodzielnym komputerem, lecz polega na baterii podłączanej przewodem. Napędzają go dwa procesory: Apple M1 oraz Apple R2, zajmujący się pracą sensorów urządzenia. Sprzęt zostanie również wyposażony w nowy system operacyjny, czyli visionOS, komunikujący się zarówno z MacOS, jak i także iOS. Będzie to również bezpieczny hełm, bo zalogujemy się do niego za pomocą naszych oczu, przez rewolucyjną technologię Optic ID.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw