Pozłacany smart pierścień Amazfit Helio Ring z czujnikami na wzorzystym tle.
LINKI AFILIACYJNE

Amazfit Helio Ring rzuca wyzwanie Galaxy Ring. Wearables czeka rewolucja

3 minuty czytania
Komentarze

Poznaliśmy datę premiery Amazfit Helio Ring oraz cenę inteligentnego pierścienia, który może być dużym konkurentem dla Samsungowego sprzętu, czyli Galaxy Ring. Amazfit pojawi się na rynku zdecydowanie szybciej, ponieważ już w połowie maja, choć na ten moment dostępny będzie tylko w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, nie jest też bardzo drogi.

Cena Amazfit Helio Ring i data premiery

Zdjęcie splatających się dłoni z pierścieniem Amazfit Helio Ring na palcu.
Fot. Amazfit / zrzut ekranu

Inteligentne pierścienie mogą stać się tym, czym dziś są opaski sportowe i najlepsze smartwatche, czyli powszechnie używanym sprzętem dla osób dbających o swoje zdrowie. Oczywiście nie każdemu będzie pasowało to, żeby nosić pierścień, bo ten jednak może przeszkadzać, jeżeli np. ma się także obrączkę lub po prostu taka biżuteria nie będzie pasowała do stylu ubioru. Nie zmienia to jednak tego, że w tym roku inteligentne pierścienie będą na ustach wszystkich.

Zaprezentowany podczas targów CES 2024 sprzęt od Amazfit już 15 maja 2024 roku trafi do oficjalnej sprzedaży. Wyceniono go na 299,99 dolarów, czyli około 1200 złotych. Sprzęt będzie też dostępny w zestawie ze smartwatchami Amazfit Cheetah Pro oraz T-Rex Ultra, a wtedy ma kosztować 149,99 dolarów (około 600 złotych), ale doliczyć do tego trzeba też cenę inteligentnego zegarka, która w Polsce wynosi od około 1400 do 2000 złotych.

Co oferuje Amazfit Helio Ring

Trzy obrazy przedstawiające zaawansowany pierścień Amazfit Helio Ring pokazany z różnych perspektyw, z opisami podkreślającymi jego wysokiej klasy tytanową obudowę, ultra-lekkość poniżej 4 gramów oraz super cienkie wykonanie 2,6 mm.
Wytrzymały stop tytanu, waga poniżej 4 gramów i grubość zaledwie 2,6 mm. Fot. Amazfit / zrzut ekranu

W odróżnieniu od Galaxy Ring, o samym inteligentnym pierścieniu Helio Ring wiemy już w zasadzie wszystko. Cena urządzenia od Samsunga pozostanie tajemnicą zapewne do samej oficjalnej prezentacji, która powinna odbyć się na początku lipca. Nie znamy też wszystkich możliwości Galaxy Ring, to jednak w obu urządzeniach istotne są podobne funkcjonalności, gdzie na pierwszy plan wysuwa się troska o zdrowie użytkownika.

Ładowarka do Amazfit Helio Ring w czarnym i teksturowanym złotym obrzeżem, na czarnym tle.
Fot. Amazfit / zrzut ekranu

Helio Ring będzie w stanie odczytywać tętno, częstotliwość oddechów, ale i mierzyć jakość snu czy nawet dawać odczyt Sp02 (natlenienie krwi). Ma także pomóc w zarządzaniu stresem oraz informować, kiedy ciało będzie gotowe do kolejnych ćwiczeń. Urządzenie naładujemy bezprzewodowo z wykorzystaniem specjalnej ładowarki i połączymy je ze smartwatchem Amazfit, ale ten nie jest wymagany, by pierścień działał i zbierał dane. Można go będzie sparować z aplikacją Zeep, gdzie będzie dostęp do wszystkich zbieranych przez urządzenie danych.

Pierścień został wykonany ze stopu tytanu, a przy tym waży jedynie 4 gramy. Do tego dochodzi też wodoodporność (10 ATM) i widać, że stworzony został z myślą o sportowcach. Na początku dostępny będzie w dwóch rozmiarach, ale tych ma być z czasem więcej (Galaxy Ring ponoć dostanie ich aż dziewięć).

Źródło: PRNewsWire. Zdjęcie otwierające: Amazfit / zrzut ekranu

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw