Dwa smartfony wyświetlające interfejs aplikacji mobilnej do zakupu biletów komunikacji miejskiej przeciwko niebieskiemu tłu.

Aplikacja PKP Intercity z nowościami. Ważna zmiana dla jeżdżących pociągami

2 minuty czytania
Komentarze

Aplikacja PKP Intercity doczekała się kolejnej nowości, z której mogą już korzystać podróżujący pociągami. Otóż od 21 listopada 2023 roku za jej pośrednictwem można wykupić bilety okresowe wraz z możliwością pobrania do nich rezerwacji. Dla wielu osób może to być ogromne ułatwienie w podróżowaniu, ponieważ dostęp do takich okresowych biletów zawsze będą mieli pod ręką.

Aplikacja PKP Intercity z nowymi funkcjami

fot. Depositphotos/krzysztof12

Chyba nikt nie lubi stania w kolejkach na dworcach, by kupić bilet na pociąg. Odkąd wprowadzono możliwość zakupu biletów przez internet, wiele to ułatwiło. I wygląda na to, że PKP Intercity dalej zamierza usprawniać działanie swojej aplikacji, gdzie dodano możliwość kupowania biletów okresowych (chodzi o bilety miesięczne, kwartalne, tygodniowe, a w tym także opcji Promo Odcinkowego Miesięcznego). Zainteresowanie może być całkiem spore, ponieważ przewoźnik poinformował ostatnio, że z wykorzystaniem ich aplikacji sprzedano ponad 2 miliony biletów.

Niezwykle cieszy nas stały rozwój aplikacji mobilnej, dzięki której zakup biletu na przejazd pociągiem PKP Intercity jest tak prosty. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych pasażerów wprowadzamy udogodnienia, które w dłuższej perspektywie poprawiają nie tylko moment zakupu, ale przede wszystkim komfort podróżowania.

Tomasz Gontarz, Wiceprezes Zarządu PKP Intercity.

W aplikacji PKP Intercity można teraz też kupować bilety z oferty Multiprzejazd (nielimitowane podróże przy przejazdach pociągami TLK i IC) oraz Multiprzejazd MAX (nielimitowane przejazdy wszystkimi pociągami PKP Intercity). To może być dobra okazja dla wszystkich tych, którzy chcą gdzieś wyjechać w określonym terminie, ale nie mają do końca sprecyzowanych planów. Takie multiprzejazdy znacznie ułatwiają życie. Przypomnijmy, że za bilety możemy zapłacić za pomocą Apple Pay, Google Pay, kart płatniczych, ale i systemu BLIK. Oczywiście bilety możemy przechowywać w aplikacji, ale jest też możliwość pobrania ich w formie PDF-a. Ostatnio sprawdzaliśmy, jak wygląda zakup biletów z eIC 2.0 i widać, że wprowadzane zmiany na kolei faktycznie mają sens.

Źródło: Informacja prasowa

Motyw