Pomarańczowe logo firmy "orange" jako szyld sklepu
LINKI AFILIACYJNE

eSIM w Orange powoli wypiera tradycyjne karty SIM. Operator podał liczby

3 minuty czytania
Komentarze

Choć eSIM w Orange oraz u pozostałych operatorów nie jest już zupełną nowością, to wciąż zdecydowana większość osób korzysta z plastikowych kart. Trudno się temu dziwić – trzeba pamiętać choćby o tym, że nie każdy telefon obsługuje eSIM. Pomarańczowy operator chwali się jednak rosnącą liczbą użytkowników wspomnianego standardu i zachęca, by to właśnie z niego korzystać.

Ile osób korzysta z eSIM w Orange?

Orange poinformował, że jego klienci korzystają z ponad 315 000 kart eSIM. Operator zachęca do wybierania właśnie wirtualnych kart, a nie plastikowych, wymieniając takie korzyści, jak ekologia (mniej papierowych i plastikowych odpadów), elastyczność (ten sam numer telefonu na wielu urządzeniach), szybkość i wygoda (zdalna rejestracja, pozostawienie dotychczasowego numeru telefonu), bezpieczeństwo (wirtualnej karty nie można zgubić ani zniszczyć), brak dodatkowych kosztów (zamówienie pierwszej karty eSIM oraz wymiana zwykłej karty na wirtualną są darmowe).

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które obsługują eSIM-y. Wśród nich polecamy m.in.: Samsung Galaxy Z Flip5 5G 128 GB, Samsung Galaxy Watch6 Classic 47 mm eSIM, Samsung Galaxy A54 5G 128 GB czy Tab S9 5G 8/128 GB eSIM. Karty eSIM znajdziecie także w urządzeniach Apple, OPPO i innych marek.

– przekonuje Orange.

Czym dokładnie jest eSIM?

Dzięki karcie SIM operator może zidentyfikować nas jako unikalnego użytkownika. Jej brak uniemożliwia korzystanie z telefonu w celu dzwonienia czy wysyłania SMS-ów (wyjątkiem są połączenia alarmowe). Ogranicza również możliwość surfowania po internecie, chyba że skorzystamy z sieci WiFi. Co więcej, karty SIM występują w kilku rozmiarach: mini, micro i nano, z których ten ostatni jest obecnie najczęściej stosowany.

W technologii mobilnej dostępne są także tzw. wirtualne karty SIM, nazywane eSIM (Embedded SIM). Otrzymuje się je w formie cyfrowej i konieczne jest ich aktywowanie na dedykowanych urządzeniach. Realizują to specjalne, na stałe wbudowane moduły w sprzęcie. Korzystanie z eSIM eliminuje potrzebę fizycznego przenoszenia karty, na przykład przy zmianie telefonu, co niweluje ryzyko jej uszkodzenia lub zgubienia. Ponadto, jeśli chcemy korzystać z jednego numeru na różnych urządzeniach, jak smartfon i smartwatch, nie jest konieczne odwiedzenie salonu operatora w celu uzyskania duplikatu tradycyjnej karty.

Ostatecznie, aby skorzystać z eSIM, konieczne są dwie rzeczy: operator musi oferować tę usługę i posiadane przez nas urządzenie musi być zgodne z tym standardem.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat eSIM w Polsce, odsyłamy do obszernego tekstu na ten temat. Osoby, które zastanawiają się, jakiego operatora wybrać, zachęcamy do lektury naszych rankingów ofert na kartę, abonamentów, internetu na kartę oraz internetu mobilnego. Pamiętajcie też o kodach na internet w Orange.

źródło: Blog Orange, zdjęcie główne: Depositphotos/lucianmilasan

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw