LINKI AFILIACYJNE

Internet na kartę – ranking ofert. Plus, Play, T-Mobile, Orange i inni

Zaktualizowano

Play

Play ma tanie pakiety internetu na dzień oraz tydzień. Jeśli wyjeżdżacie i potrzebujecie internetu w podróży w bardzo niskiej cenie, to świetny wybór.


Plus

Plus ma w swojej ofercie pakiet na miesiąc. Atutem jest nielimitowany transfer na kilka aplikacji przyznawany po doładowaniu.


T-Mobile

Czasami potrzebujecie dużo internetu, a czasami mało? W T-Mobile sami regulujecie liczbę GB i termin ich ważności, wybierając doładowanie zgodne z tabelką.


Internet na kartę to rozwiązanie omawiane rzadziej, niż internet mobilny w abonamencie oraz stacjonarne łącze. Jest traktowany raczej jako jeden z elementów składowych ofert głosowych u operatorów, niż samodzielnie funkcjonujący produkt. Dla kogo internet na kartę będzie dobrym wyborem oraz na jakie oferty zwrócić uwagę? Tego dowiecie się z naszego rankingu.

Sprawdź także inne rankingi:

Czym jest internet na kartę?

Internet na kartę możemy zaliczyć do internetu mobilnego. Otrzymujemy bowiem kartę SIM, którą umieszczamy w smartfonie lub routerze i przy jej użyciu łączymy się z siecią mobilną danego operatora. W naszym rankingu internetu mobilnego skupiliśmy się jednak na ofertach abonamentowych, bo to najkorzystniejsze rozwiązanie dla większości osób szukających internetu do domu, z którego w razie potrzeby można także korzystać np. podczas wyjazdów. Dostajemy stały pakiet (np. 100, 300, 500 GB) co miesiąc za konkretną opłatą, często możemy dobrać do tego router w atrakcyjnej cenie.

W przypadku internetu na kartę jest inaczej. Najpierw doładowujemy konto, po czym dostajemy określoną liczbę GB za to doładowanie lub też wykupujemy odpowiedni pakiet. Oferty z samym internetem nie są dziś specjalnie popularne, jednak mogą budzić zainteresowanie osób, które na co dzień korzystają np. ze światłowodu, ale w razie potrzeby chcą mieć możliwość skorzystania z sieci w dowolnym miejscu, bez wiązania się kolejną umową z operatorem.

Wiele osób ma natomiast internet na kartę w telefonie stanowiący część oferty głosowej. Doładowujemy konto i oprócz rozmów, SMS-ów i MMS-ów dostajemy też określony pakiet GB.

Internet na kartę – porównanie ofert

Czas na przegląd ofert internetu na kartę. Zobaczmy, co oferują poszczególni operatorzy.

Na krótki wyjazd

Jeżeli na co dzień macie w domu dobry internet i jedynie sporadycznie potrzebujecie mobilnego dostępu do sieci w innym miejscu przez kilka dni (lub nawet krócej), może przypaść wam do gustu oferta Play. Fioletowy operator udostępnia klientom następujące pakiety:

  • Dzień bez limitu GB (10 GB z pełną prędkością) za 5 zł
  • Tydzień bez limitu GB (15 GB z pełną prędkością) za 20 zł

Liczbę GB w tych jednorazowych pakietach można w prosty sposób podwoić. Wystarczy, że doładujemy konto i aktywujemy pakiet w aplikacji Play24. Wtedy za 5 zł dostaniemy łącznie 20 GB z pełną prędkością (pakiet + bonus po doładowaniu w aplikacji), za 20 zł otrzymamy w sumie 30 GB.

Fioletowy operator nieco ograniczył jednak swoją ofertę, bo jeszcze do niedawna za 20 zł można było liczyć na standardowe 30 GB lub podwojony pakiet do 60 GB.

W pakiecie na miesiąc

Plus

Wśród osób szukających internetu na kartę są też tacy, którzy w ciągu miesiąca wykorzystują poza domem kilkadziesiąt GB. Takim osobom może spodobać się propozycja Plusa. Za 30 zł dostajemy 30 GB na miesiąc. Dodatkowo możemy liczyć na bonus 15 GB po doładowaniu za taką kwotę.

Łącznie mamy zatem 30 GB, a do tego dochodzi jeszcze bonus – nielimitowany transfer na aplikacje Facebook, Messenger i Viber. Dostępne są też pakiety za 5 zł (5 GB) na 5 dni i 10 GB za 10 zł na 10 dni.

nowa oferta heyah 01

Jeśli nie zależy wam na bonusach związanych z darmowym transferem na wybrane aplikacje w Plusie, a wolelibyście trochę zaoszczędzić, możecie zastanowić się nad internetową ofertą w Heyah 01. Nie jest to typowy internet na kartę, ale nie jest to też abonament. To subskrypcja, z której można w każdej chwili zrezygnować, a wszystkim zarządza się przez aplikację.

W Heyah 01 płacąc 19,99 zł co miesiąc, dostajemy 50 GB internetu. Zasady są więc bardzo proste.

Z dużym pakietem

Jeśli potrzebujecie naprawdę dużego pakietu danych, prawdopodobnie lepiej sprawdzi się u was internet mobilny w abonamencie, niż internet na kartę. W sytuacji, gdy koniecznie zależy wam na samodzielnym doładowywaniu konta, a nie opłacaniu faktur, nadal da się jednak znaleźć sensowną opcję.

W Play za 50 zł miesięcznie dostępny jest pakiet Miesiąc bez limitu GB. Fioletowy operator zapewnia 100 GB z pełną prędkością. Drugie 100 GB możemy dostawać po doładowaniu, o ile wykonamy je w aplikacji Play24. Do tego dochodzi jeszcze promocja 5000 GB przez rok, w ramach której co miesiąc dostajemy 400 GB (wyjątek to pierwszy miesiąc, w którym bonus wynosi 600 GB).

Mały pakiet ważny przez długi czas

aero a2 mobile a2mobile

W a2mobile można znaleźć propozycję dla osób, które potrzebują niewiele internetu, ale zależy im na długim czasie ważności pakietu. Zazwyczaj małe pakiety danych mają bardzo krótką ważność (dzień, tydzień), a te z długą ważnością są znacznie droższe i zawierają naprawdę sporo GB. W a2mobile jest inaczej.

Za 12,90 zł dostajemy 5 GB, a pakiet jest ważny przez 31 dni. To propozycja dla dosyć wąskiej grupy klientów, jednak warto ją uwzględnić.

Elastyczna oferta

Dla osób ceniących elastyczność odpowiednia może być oferta T-Mobile. Zdecydowanie nie miażdży ona konkurencji ceną, ale nie musimy wybierać w niej konkretnych pakietów.

Zasady są proste: kupujemy starter za 5 zł i dostajemy 7 GB na start. Kolejne GB otrzymujemy po każdym doładowaniu. Wielkość przyznanego transferu danych zależy od kwoty doładowania. Szczegóły znajdziecie w tabelce poniżej.

DOŁADOWANIEBONUSWAŻNOŚĆ
5-9 zł2 GB5 dni
10-19 zł5 GB5 dni
20-24 zł5 GB5 dni
25-29 zł10 GB30 dni
30-34 zł15 GB30 dni
45-49 zł30 GB30 dni
50-99 zł30 GB60 dni
100-199 zł50 GB100 dni
200 zł i więcej100 GB100 dni

Wszechstronna opcja

orange flex

Na koniec naszego zestawienia dodatkowa propozycja, która nie jest typowym internetem na kartę, ale może być świetnym rozwiązaniem dla pewnej grupy osób. Chodzi o tych, którzy myśleli właśnie nad internetem na kartę, ale także nad ofertą głosową, też na kartę lub w abonamencie. Jeśli zdecydujemy się na subskrypcję, to zarówno internet (kartę SIM np. do routera, modemu), jak i ofertę głosową można mieć w jednym.

W Orange Flex do każdej z ofert możemy dobrać dodatkowe karty SIM (ich liczba zależy od pakietu, jest to co najmniej jedna, a maksymalnie trzy karty). Mają one ten sam numer telefonu i współdzielony pakiet internetu. Co zatem robimy? Jedną kartę umieszczamy w telefonie, a drugą np. w routerze, ciesząc się internetem mobilnym dostępnym na urządzeniach, które połączymy z routerem.

Płacąc 80 zł miesięcznie, dostaniemy nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, nielimitowany, darmowy transfer w popularnych aplikacjach społecznościowych (m.in. Facebook, Instagram, TikTok, Messenger), 150 GB i 1, 2 lub nawet trzy dodatkowe karty SIM. Jeśli internetu będzie nam mało, możemy aktywować UNLMTD – nielimitowany transfer na 30 dni.

Dostępne są też tańsze pakiety (30-50 zł).

Jaki internet na kartę wybrać?

Jak widać, internet na kartę wciąż jest oferowany przez operatorów działających w Polsce. To, którą ofertę najlepiej wybrać, zależy w dużej mierze od tego, w jaki sposób będziemy z niej korzystać.

Szukając dodatkowego internetu na krótkie wyjazdy, możemy zdecydować się na propozycję Play. Fioletowy operator ma też najlepszą ofertę, jeśli zależy nam na bardzo dużym (jak na internet na kartę) pakiecie danych. Plus przyciąga nielimitowanym transferem na wybrane aplikacje, a T-Mobile elastycznością oferty. Heyah wygrywa, jeśli chodzi o pakiet kilkudziesięciu GB na miesiąc bez zbędnych udziwnień w możliwie jak najniższej cenie. Wreszcie mamy też a2mobile, czyli niewielki pakiet danych, ale ważny znacznie dłużej, niż w przypadku tańszych propozycji np. w Play.

Jeśli potrzebujecie zarówno oferty głosowej, jak i dodatkowej karty do internetu, możecie rozważyć wybór Orange Flex. Wtedy wszystko będziecie mieli u jednego operatora, a usługami będziecie zarządzać przez aplikację. Choć nie jest to typowa oferta na kartę, nie wiążecie się z telekomem umową, a męczące formalności są zredukowane do minimum.

Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw