Kody na Allegro dla posiadaczy Windowsa. Sprawdziłem, jak w Polsce działa Microsoft Rewards

5 minut czytania
Komentarze

Microsoft to gigant technologiczny, który znany jest przede wszystkim z Windowsa, ale także z pakietu Office. Wiele rozwiązań firmy jest dostępnych na całym świecie, ale nie wszystkie. Przykładowo do niedawna Microsoft Rewards w Polsce nie działało. Od lipca 2022 roku i bez większych fajerwerków gigant z Redmond wprowadził usługę i w końcu można zbierać punkty i wymienić je na nagrody. Jak to działa i czy jest to warte zachodu?

Sprawdź też: Tani laptop od Microsoftu! Świetna cena na Black Friday!

Krótka historia Microsoft Rewards

Microsoft Rewards to stosunkowo nowy program lojalnościowy giganta z Redmond, który wywodzi się z Bing Rewards. Pomysł powstał we wrześniu 2010 roku. Był podobny do dwóch wcześniejszych usług, SearchPerks! i Bing Cashback, które zostały wycofane.

Firefox testuje Binga

Bing Rewards miało zachęcić użytkowników do korzystania z wyszukiwarki i zapewniało punkty poprzez regularne wyszukiwania Bing i specjalne promocje. Początkowo uczestnicy musieli pobrać i używać Bing Bar dla Internet Explorera, aby zdobywać punkty. W późniejszym okresie usługa działała już na większości przeglądarek.

W 2016 roku Bing Rewards zostało przemianowane na Microsoft Rewards. Program był dostępny jedynie na wybranych obszarach działalności firmy. Microsoft Rewards w Polsce zadebiutował dopiero w lipcu 2022 roku.

Microsoft Rewards w Polsce

Microsoft Rewards to bezpłatny program, który nagradza użytkownika za to, że wykonuje czynności w usługach lub aplikacjach giganta z Redmond. Można zatem zdobyć punkty poprzez korzystanie z wyszukiwania w witrynie Bing.com czy kupowanie produktów w Sklepie Microsoft. Firma chce w ten sposób skusić użytkowników Windowsa do skorzystania z innych usług. Warto pamiętać, że przystąpienie do programu jest bezpłatne. Wystarczy posiadać konto Microsoft i pozostawać zalogowanym. Dla mnie jest to naturalne, ponieważ korzystam z synchronizacji usług firmy, więc to po prostu działa w tle.

Oczywiście skoro w programie można zdobywać punkty, to oznacza, że istnieje opcja ich wymiany na nagrody. Jest ich naprawdę sporo do wyboru. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Microsoft na bieżąco ułatwia śledzenie postępów w kierunku upatrzonych bonów upominkowych, loterii i datków na cele charytatywne.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w Microsoft Rewards w Polsce? Otóż należy:

 • Posiadać konto Microsoft – profil użytkownika potrzebny jest już w czasie instalacji Windowsa 11 – przydaje się też do korzystania z innych usług firmy np. pakietu Office,
 • Zapisać się do programu – wystarczy zarejestrować się w programie Microsoft Rewards za darmo i uzyskać dostęp do spersonalizowanego pulpitu programu Rewards

Po zapisaniu się do programu, użytkownik może:

 • Przeglądać swój pulpit nawigacyjny – wykonywać dodatkowe aktywności, wyznaczyć swój cel i śledź saldo punktów,
 • Zdobywać nagrody – wymienić swoje punkty na karty podarunkowe i inne lub przekazać darowiznę na wybrany cel.

W jaki sposób zdobywać punkty? Można to zrobić na kilka sposobów:

 • Kupuj w Microsoft Store – zbieraj punkty za zakupy online w Microsoft Store, takie jak filmy, laptopy i aplikacje,
 • Przeglądaj w Microsoft Edge – zbieraj punkty, wyszukując w Microsoft Bing w przeglądarce Microsoft Edge,
 • Graj na Xboksie – zbieraj punkty za granie w niektóre z Twoich ulubionych gier i nie tylko dzięki aplikacji Rewards na Xbox
 • Szukaj w systemie Windows – zbieraj punkty po rozpoczęciu wyszukiwania w Microsoft Bing w polu wyszukiwania systemu Windows.

Microsoft Rewards w Polsce w praktyce

Microsoft Rewards w Polsce

Microsoft Rewards w Polsce jest dla osób, które związane są z ekosystemem firmy. Im więcej z niego korzystamy, tym więcej punktów wpada na nasze konto. Od 3 lat korzystam z Microsoft Edge, więc automatycznie otrzymam za to 3 punkty dziennie. Za wypełnienie dodatkowych misji, których przykłady widać na załączonym obrazku, mogę dostać maksymalnie 30 punktów w ciągu doby. Microsoft regularnie dodaje zadania i umieszcza obok nich liczbę punktów do zdobycia. Wystarczy jedno kliknięcie „misji”, a punkty zostają przyznane.

Microsoft Rewards w Polsce

Więcej punktów można zdobyć, wyszukując w Bingu, który jest konkurentem Google. Niestety, nie przepadam za tym silnikiem, który nie jest tak dobry i funkcjonalny jak ten od Google. Nie zmienia to faktu, że każde wyszukiwanie w Bingu jest promowane punktami. Działa też to w wyszukiwarce systemowej Windowsa 11, która domyślnie podaje wyniki w Bingu – za to też dostajemy punkty – ale limit 30 jednostek tyczy się także tego obszaru.

Monitorowanie punktów i dostęp do panelu nawigacyjnego jest bardzo łatwy. Wystarczy na przykład otworzyć nową, pustą kartę w Edge. W prawym górnym rogu znajduje się ikona medalu a obok liczba zdobytych punktów. Po kliknięciu można przejść do większego panelu nawigacyjnego. Tu użytkownik znajdzie możliwość ustawienia celu czy wybrania nagrody. Znajdują się tu przykładowo:

 • Karta z Riot Points do League of Legends,
 • Karta podarunkowa Zalando o wartości 25 zł,
 • Karta podarunkowa Media Markt o wartości 50 zł,
 • Karta podarunkowa Empik.com o wartości 25 zł,
 • Karta podarunkowa answer.com o wartości 50 zł,
 • Możliwość przeznaczenia 1 euro na rzecz organizacji Save the Children
 • Karta podarunkowa na Allegro o wartości 50 zł

Microsoft regularnie aktualizuje listę i wprowadza nowe nagrody. Wkrótce do programu trafią między innymi:

 • Karta podarunkowa do Sklepu Microsoftu,
 • Xbox Gift Card,
 • Karta podarunkowa Uber Eats,
 • Możliwość wsparcia UNICEF.

źródło: Microsoft

Motyw