Duże logo aplikacji Snapchat w postaci białego ducha z czarnym konturem na jaskrawożółtym tle.

Jak odzyskać dni na Snapie? Snapchat zostawia furtkę

10 minut czytania
Komentarze

Jak odzyskać dni na Snapie? To jedno z najczęściej pojawiających się pytań po stronie użytkowników popularnej aplikacji z duszkiem. Nadal istnieje rzesza fanów, która korzysta ze wszystkich możliwości aplikacji, szczególnie z publikowania „chwilowych” zdjęć. Jak działają te znikające fotografie oraz przede wszystkim – jak odzyskać dni na Snapie, kiedy już wygasną? Wszystkiego dowiecie się z naszego poradnika.

Jak odzyskać dni na Snapie: czym charakteryzuje się aplikacja Snapchat?

Ręka trzymająca smartfon z otwartym ekranem rozmów na aplikacji do komunikacji, na tle rozmytej zieleni drzew.
Fot. Pexels / Sanket Mishra

Snapchat to aplikacja mobilna powstała w 2011 roku, która pozwala na wysyłanie zdjęć oraz wideo. Usługa oferuje wiele filtrów, które nakładane są na twarz użytkownika w czasie rzeczywistym. Dodatkowo można kontrolować tempo nagrywania filmików oraz to, czy wideo ma dźwięki, czy jednak się z tego rezygnuje. Chociaż zazwyczaj umieszcza się tak zabawne materiały wideo, należy mieć świadomość, jakie są zagrożenia prywatności na Snapchacie.

Na ten moment w aplikacji znajdziemy naprawdę sporo opcji. Dla fanów komputerowych usług mamy dobrą wiadomość – na oficjalnej stronie głównej Snapchata już można zainstalować wersję na przeglądarkę, która umożliwia korzystanie z funkcji aplikacji tak jak na smartfonie. Wcześniej taki wariant nie był możliwy, więc żeby zajrzeć na swoje konto i podglądnąć, co publikują znajomi, trzeba było zalogować się na telefonie.

Na czym polega fenomen Snapchata? To pomysł na to, aby wysyłać zdjęcia i nagrania, które są tymczasowe, bo po określonym czasie po prostu znikają. A co ze zrzutami ekranu na Snapchacie? Jeśli ktoś to zrobi, wówczas dostajesz od razu o tym powiadomienie. Na Snapchacie można oczywiście również rozmawiać poprzez czat tekstowy (teraz także w wersji na przeglądarkę) oraz wiadomości głosowe. 

Jak odzyskać dni na Snapie? Instrukcja krok po kroku

Co jeśli nie zdąży się wysłać snapa w przewidzianym czasie do danej osoby? Wtedy faktycznie dochodzi do tego, że dni znikają. Oczywiście w przypadku, kiedy dni było niewiele, wtedy nie jest to na pewno duża strata. Jednak do rozpaczy może dojść wtedy, kiedy faktycznie przez długi czas pracowało się na imponujący wynik. I tutaj pojawia się właśnie główne pytanie – jak odzyskać dni na Snapie? Nie jest to wcale takie trudne! 

Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją Snapchat na ekranie startowym, widoczne logo Snapchat na żółtym tle, w tle rozmyte kolorowe płytki chodnikowe.
Fot. Pexels / Sanket Mishra

Tutaj nie ma wielkiej filozofii. Po wejściu do aplikacji Snapchat należy: 

  • Kliknąć Bitmoji w lewym górnym rogu. 
  • Wybrać ikonę koła zębatego. W ten sposób zostaniesz przeniesiony do ustawień. 
  • Znaleźć zakładkę Wsparcie
  • Wybrać Potrzebuję pomocy.
Zrzut ekranu interfejsu użytkownika aplikacji Snapchat: lewa strona z ikonami nawigacyjnymi oraz centrum i prawa strona pokazują profile użytkowników z awatarem Bitmoji, szczegółami konta i opcjami ustawień i jak odzyskać dni na Snapie
Fot. Android.com.pl / Dominika Kobiałka

Po tym zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie można załatwić wszystkie formalności. 

  • Pojawi się przycisk Contact Us
  • Z listy wyświetlonych tematów wybierz I lost my Snapstreak.
  • Po wybraniu otrzymasz krótką informację od zespołu Snapchata. 
  • Następnie pojawi się formularz do wypełnienia. Należy go wypełnić i spodziewać się powrotu dni w ciągu najbliższych kilku godzin. 
Zrzut ekranu interfejsu obsługi klienta Snapchat, pokazujący menu opcji wsparcia z ikonami i menu ustawień prywatności z zaznaczoną opcją jak odzyskać dni na Snapie
Fot. Android.com.pl / Dominika Kobiałka

Można także zrobić to przez stronę pomocy Snpachata, wypełniając zamieszczony tam formularz.

Informacja o prosbie o przywrócenie dostępu do Snapchata w języku polskim z formularzem kontaktowym do wypełnienia.
Fot. Snapchat / zrzut ekranu

Jak widać, jest sposób na to, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak odzyskać dni na Snapie. Nie jest to wcale najtrudniejsze zadanie, które będzie wymagać od użytkownika dużej gimnastyki w ustawieniach. Dlatego, jeśli faktycznie utraciłeś swoje dni na Snapie, warto wziąć sprawy w swoje ręce i je odzyskać – bo jest na to szansa. 

Aby uniknąć przyszłych przerwań w Snapstreaku, ważne jest, aby regularnie wysyłać snapy do przyjaciół. Snapchat wymaga co najmniej jednego snapa wysłanego do danej osoby i otrzymanego od niej w ciągu 24 godzin, aby utrzymać ciągłość. Pamiętaj, że Snapchat może nie zawsze zgodzić się na przywrócenie Snapstreaku, zwłaszcza jeśli przerwanie serii było wynikiem błędu użytkownika, a nie problemów technicznych aplikacji. Warto również pamiętać, że Snapstreaki są zabawną, lecz nie najważniejszą częścią używania Snapchata.

Jak odzyskać dni na Snapie: jak działają „dni” w systemie aplikacji?

Biały smartfon na żółtym tle z otwartą aplikacją Snapchat na ekranie.
fot. Pexels / Thought Catalog

Jedna z kluczowych opcji Snapchata to właśnie dni. Na czym to polega? Wszystko zależy od relacji z innymi użytkownikami – jeśli wysyła się regularnie przez kilka dni z rzędu do konkretnej osoby zdjęcie lub nagranie wideo, wówczas pojawiała się tzw. passa. Wtedy obok nazwy osoby pojawią się ikonki płomienia. Będzie to symbolizować gorącą relację, jaka jest pomiędzy wami, na co wskazuje ciągła wymiana snapów. Poza ikonkami, obok nicków będzie widoczna również liczba dni wspólnej passy. Snappassa (lub snapstreak) to wydarzenie, kiedy wymieniamy się codziennie snapami ze znajomymi.

Może dojść do tego, że czas przedłużania snapstreaku dochodzi do końca. Po czym można to poznać? Pojawi się ikonka klepsydry. To informacja o tym, że niedługo ikonka ognia zniknie. Jaka jest zasada passy? Znajomi muszą wysłać do siebie snapa w ciągu 24 godzin, aby była ona kontynuowana. 

Dlaczego odzyskiwanie dni jest tak ważne?

Chęć znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać dni na Snapie, wynika z kilku przyczyn, które są związane zarówno z aspektami społecznymi, jak i psychologicznymi korzystania z mediów społecznościowych. Passa często staje się symbolem zaangażowania w relację. Jej brak może być odbierany jako utrata wyrazu tej bliskości pomiędzy znajomymi. Należy pamiętać, że z tej aplikacji korzystają w dużej mierze ludzie młodzi, dla których taka wartość sentymentalna może mieć znaczenie. Przerwanie serii prawdopodobnie wywołuje także poczucie wykluczenia lub braku zainteresowania ze strony rówieśników.

Po drugie długie serie snapów są postrzegane jako osiągnięcie. Dla niektórych użytkowników, im dłuższy Snapstreak, tym większe poczucie satysfakcji. Kolejny powód to mechanizm mediów społecznościowych – social media są zaprojektowane tak, aby wzbudzać zaangażowanie i „zmuszać” nas do myślenia, że utrzymanie takiej aktywności jest wręcz sprawą priorytetową.

Snapchat – nowości, które cię zachwycą

Jeśli interesuje cię, jak odzyskać dni na Snapie, na pewno często używasz samej aplikacji. W 2023 roku Snapchat ogłosił, iż jego usługa subskrypcyjna dla abonamentowych użytkowników, znana jako Snapchat+, przekroczyła już próg 5 milionów subskrybentów. Jest to znaczący wzrost w porównaniu do 4 milionów użytkowników z końca czerwca i 3 milionów z połowy kwietnia tego roku.

Kobieta uśmiecha się do kamery, ma na sobie czarne okulary typu "spectacles" i żółty sweter, na ekranie smartfona wyświetlona jest aplikacja z opcją zakupu takich okularów oraz innymi przyciskami nawigacji.
Fot. Snapchat / zrzut ekranu

Wzrost liczby subskrybentów jest również efektem ciągłego dodawania nowych funkcji do Snapchat+. Obejmuje to wczesny dostęp do najnowszych produktów opartych na sztucznej inteligencji, takich jak chatbot My AI oraz funkcja generowania selfie o nazwie Dreams. Dodatkowo na wzrost liczby płatnych użytkowników wpłynęła możliwość zakupu subskrypcji Snapchat+ przez sklep z subskrypcjami Verizon.

Do kolejnych nowości wersji płatnej i darmowej należy wirtualny makijaż, dzięki którym użytkownicy mogą ozdabiać swoje postacie Bitmoji najnowszymi pomadkami od e.l.f. Cosmetics. W ramach tej akcji użytkownicy będą mogli wypróbować jedenaście różnych odcieni szminki „O FACE Satin Lipstick” od e.l.f. na swoich awatarach Bitmoji, a także na własnych ustach, korzystając z dodatkowego filtra Try On Lens. Snapchat już wcześniej umożliwiał użytkownikom stylizowanie swoich Bitmoji za pomocą różnych ubrań, oferując ponad bilion możliwych kombinacji strojów. Okazuje się, że 74% użytkowników Snapchata stylizuje swoje Bitmoji w marki, które noszą również w rzeczywistości, co może wpływać na ich rzeczywiste decyzje zakupowe.

Kobieta w okularach w postaci emotikony otoczona zestawem różnorodnych emotikonów reprezentujących różne działania i emocje.
Fot. Snapchat / materiały prasowe

Snapchat – Lens Studio

Wiemy, że jesteś tu, aby dowiedzieć się, jak odzyskać dni na Snapie, ale warto wiedzieć, że chatbot i Dreams, to nie jedyne nowości od Snapchata – obecnie Snapchat na swojej stronie AR Snap opisuje możliwości, jakie oferuje Lens Studio w kontekście tworzenia inteligentnych soczewek (ang. lenses) dla aplikacji. Jest to narzędzie, które pozwala na zastosowanie technologii uczenia maszynowego (ang. machine learning) w celu zwiększenia funkcjonalności i interaktywności soczewek.

Cztery ekrany smartfona przedstawiające różne osoby w aplikacji do zakupów online z opcją rozszerzonej rzeczywistości; od lewej pierwszy ekran pokazuje kobietę przed sklepem, drugi - zbliżenie uśmiechniętej kobiety w chustce, trzeci - modela mężczyzny z torebką na tle budynku, czwarty - uśmiechniętą kobietę w okularach przeciwsłonecznych na plaży. Na każdym ekranie widoczne są ikony aplikacji, opcje zakupów oraz czas 20:13.
Fot. Snapchat / materiały prasowe

Jednym z najważniejszych elementów Lens Studio jest SnapML. To moduł, który umożliwia integrację modeli uczenia maszynowego z soczewkami. Dzięki temu można na przykład zastosować dowolny styl artystyczny do obrazu z kamery, używać niestandardowych masek segmentacji, dołączać obrazy do wykrywanych obiektów czy też rozumieć, co dzieje się na scenie.

Snapchat i… e-commerce?

Wiemy, że chcieliście przeczytać ten tekst, tylko żeby dowiedzieć się, jak odzyskać dni na Snapie, ale… jeśli korzystacie z żółtej aplikacji społecznościowej, na pewno was to zainteresuje.

Na ogromnym wydarzeniu APAC AR Day w Mumbaju w listopadzie 2023, organizowanym przez firmę Snap Inc., zaprezentowano, jak za pomocą AR przebiegała współpraca z markami takimi jak Disney i Coca-Cola, aby stworzyć fantastyczne doświadczenia AR. Wewnętrzni programiści Snap pokazali również, jak platforma zaczęła integrować e-commerce dla marek odzieżowych, kosmetyków i akcesoriów. W sierpniu 2023 Snap wprowadził program Lens Creator Rewards, oferując nagrody dla najlepiej radzących sobie propozycji Lens od użytkowników na Snapchacie, dalej motywując twórców do kreatywnych projektów.

Na wydarzeniu Snap zaprezentował swoją kabinę próbną AR, oferując uczestnikom możliwość pierwszego doświadczenia tej innowacyjnej technologii, w tym doświadczeń związanych z modą i urodą. Zobaczcie sami, jak to wygląda:

Osoba robi zdjęcie smartfonem innemu człowiekowi przy kuchennym blacie przez nakładkę rozszerzonej rzeczywistości na ekranie telefonu, którą przekształcono w planszę do gry w szachy.
Fot. Snapchat / materiały prasowe

Fashion Lenses pozwalają na interakcję z wirtualną odzieżą (sukienki, kurtki, spodnie), akcesoriami (okulary, biżuteria, torebki, kapelusze, obuwie, zegarki), które są replikami przedmiotów z rzeczywistego życia, oraz z wirtualnymi ubraniami, które istnieją tylko online. Nauka tworzenia Modowych Obiektywów otwiera świat możliwości, takich jak współpraca z globalnymi markami. Skoro już wiecie, jak odzyskać dni na Snapie, możecie zabierać się za tworzenie swoich Fashion Lenses pod tym linkiem.

A jeśli korzystasz ze Snapchata, na pewno zainteresuje cię nasz poradnik dotyczący tego, jak mieć Spotify Premium za darmo na dłuższy czas niż tylko okres próbny. Co więcej, mamy najnowsze informacje dotyczące wprowadzenia przez serwis streamingowy nowej opcji – Spotify Hi-Fi.

Jak odzyskać dni na Snapie? Instrukcja krok po kroku

Jeśli nie zdążyłeś wysłać snapa w przewidzianym czasie, dni znikają. Aby je odzyskać, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:
1. Otwórz aplikację Snapchat i kliknij Bitmoji w lewym górnym rogu.
2. Wybierz ikonę koła zębatego, aby przejść do ustawień.
3. Znajdź zakładkę Wsparcie i wybierz Potrzebuję pomocy.
4. Kliknij Skontaktuj się z nami.
5. Z listy tematów wybierz I lost my Snapstreak.
6. Wypełnij formularz i oczekuj na odpowiedź od zespołu Snapchata.
Dni powinny zostać przywrócone w ciągu kilku godzin. Pamiętaj, że Snapchat może nie zawsze zgodzić się na przywrócenie dni, szczególnie jeśli przerwanie serii było wynikiem błędu użytkownika.

Jak działają „dni” w systemie aplikacji?

„Dni” to jedna z kluczowych funkcji Snapchata. Jeśli regularnie wysyłasz do konkretnej osoby zdjęcia lub wideo, tworzy się „snapstreak”, oznaczany ikonką płomienia obok nazwy użytkownika oraz liczbą dni trwania passy. Aby utrzymać snapstreak, należy wymieniać się snapami co najmniej raz na 24 godziny. Jeśli czas dobiega końca, pojawia się ikonka klepsydry jako przypomnienie.

Źródło: oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Snapchat / materiały prasowe

Motyw