NVIDIA RTX Remix. Ułożone poziomo ekrany komputera przedstawiające różne etapy renderowania sceny 3D z postacią w futurystycznym stroju w przemysłowym wnętrzu.
LINKI AFILIACYJNE

NVIDIA RTX Remix teraz jeszcze lepsze. Starsze gry zyskają drugie życie

3 minuty czytania
Komentarze

Darmowe oprogramowanie NVIDIA RTX Remix zyskało właśnie nową funkcję, która pozwoli jeszcze bardziej dopieścić starsze gry. Oczywiście można dalej twierdzić, że najważniejszy jest klimat i grywalność, a oprawa graficzna schodzi na dalszy plan, to jednak możliwość poprawy samej grafiki dużo zmienia. Teraz wybrane produkcje będą wyglądały jeszcze lepiej dzięki wsparciu dla DLSS Ray Reconstruction.

NVIDIA RTX Remix z DLSS Ray Reconstruction

NVIDIA RTX Remix w akcji. Porównanie dwóch obrazów zielonego okna na tle zielonej ściany: po lewej strony z wyłączoną rekonstrukcją promieni (brak wygładzenia), po prawej stronie z włączoną rekonstrukcją promieni (wygładzenie).
Porównanie działania funkcji na przykładzie gry Half-Life 2 RTX: An RTX Remix Project. Fot. NVIDIA / materiały prasowe

Czym właściwie jest DLSS Ray Reconstruction? To nic innego, jak rekonstrukcja promieni świetlnych w grach, która poprawia jakość obrazu, uszczegółowiając go i zmniejszając ilość szumów. Samo narzędzie NVIDIA RTX Remix pozwala na dodawanie ray tracingu do klasycznych gier, jak miało to miejsce w Portal RTX. Zresztą lista gier, którą można dzięki narzędziu odświeżyć, jest znacznie dłuższa, a wśród produkcji znajdziemy między innymi kultowe Need for Speed Underground 2 czy Max Payne. Tutaj jednak wszystko w rękach fanów, którzy mogą narzędzie NVIDIA RTX Remix wykorzystać.

Zastosowanie funkcji Ray Reconstruction.

Wersja oprogramowania 3.5 przynosi wsparcie dla DLSS Ray Reconstruction, które zademonstrowano na kilku przykładach. Moderzy dostali więc naprawdę potężne narzędzie pozwalające im na ulepszanie gier, gdzie zastosowano technikę śledzenia promieni. Tym samym nie będą musieli już robić tego ręcznie, a na zamieszczonych przez firmę przykładach różnicę można zobaczyć gołym okiem. Cienie są o wiele wyraźniejsze, a tym samym obraz o bardziej szczegółowy.

Czy potrzebujemy odświeżonych wersji gier?

Portal RTX - grafika promocyjna
Fot. NVIDIA / materiały prasowe

Zapewne wielu graczy ma takie produkcje, do których lubi wracać nawet po latach. Jednak taki powrót może być małym szokiem, kiedy okazuje się, że gra wygląda o wiele gorzej, niż się ją zapamiętało. Biorąc pod uwagę to, jak dobrze potrafią dziś wyglądać produkcje (np. recenzowany przez Szymona Balińskiego Stellar Blade na PS5), granie w tytuły z wczesnych lat 2000. może być ciężkim przeżyciem.

Wideo pokazujące ulepszą wersję gry Portal.

Narzędzie NVIDIA poniekąd ten problem rozwiązuje, nie zmieniając przy tym fabuły czy rozwiązań gameplayowych. Choć nie każda gra oferuje możliwość ulepszenia w ten sposób, to jednak posiadacze PC-tów mają naprawdę pod tym względem lepiej, niż grający na konsolach. Czy potrzebujemy odświeżonych wersji gier? Niekoniecznie, ale dobrze mieć wybór. Jeżeli jesteście graczami, warto też sprawdzić nasz ranking laptopów gamingowych do 4000 zł.

Źródło: NVIDIA. Zdjęcie otwierające: NVIDIA / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw