ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Twórcy Euro Truck Simulator 2 anulują DLC „Heart of Russia”! Głośny projekt ląduje w koszu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Wydarzenia, które od kilkunastu tygodni rozgrywają się za naszą wschodnią granicą, odbijają się na niemalże każdej dziedzinie życia codziennego. Jedną z nich jest branża gier wideo. Doskonałym przykładem są tutaj twórcy Euro Truck Simulator 2, którzy musieli zdecydować się na bardzo poważne ruchy wydawnicze.

Nie zagramy w Heart of Russia! Oto oficjalne stanowisko twórców Euro Truck Simulator 2

Nie zagramy w Heart of Russia! Oto stanowisko Euro Truck Simulator 2

Na początku lutego w Internecie pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun dużego DLC do Euro Truck Simulator 2 zatytułowany Heart of Russia. Wówczas SCS Software zapowiadało, że dodatek trafi na rynek w najbliższej przyszłości. Nikt jednak nie spodziewał się tego, co zaledwie kilkanaście dni później wydarzy się w Ukrainie. Inwazja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów sprawiła, że twórcy jednego z najpopularniejszych symulatorów na świecie zdecydowali się na zawieszenie premiery DLC.

Od tego momentu minęły już ponad dwa miesiące, a SCS Software dalej nie wydało żadnego komunikatu na temat Heart of Russia. Sytuacja zmieniła się wczoraj, gdyż na blogu czeskiego producenta gier pojawiło się jego oficjalne stanowisko. Czytamy w nim między innymi o tym, że ostatecznie premiera głośnego DLC nie jest już zawieszona, a permanentnie usunięta.

24 lutego tego roku nasz zespół był na sześć do ośmiu tygodni przed ukończeniem wszystkich prac dotyczących DLC Heart of Russia. Jako grupa czuliśmy, że rezultaty naszych działań są naprawdę bardzo dobre. Włożyliśmy mnóstwo pracy w to, żeby nowy region Euro Truck Simulator 2 prezentował się absolutnie fantastycznie. Wierzyliśmy, że nasza społeczność, zwłaszcza ta z Rosji, doceni nasze starania.
Wówczas całym światem wstrząsnęła wiadomość mówiąca, że Ukraina została zaatakowana przez Rosjan. Byliśmy w szoku. Jako studio natychmiast rozpoczęliśmy zbieranie funduszy na pomoc humanitarną. […] Heart of Russia zostało czasowo zawieszone, ale po miesiącach przemyśleń zdecydowaliśmy się, że DLC w ogóle nie zostanie wydane.

SCS Software twórcy Euro Truck Simulator 2

W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że SCS Software pozostawiło sobie „furtkę” na ewentualne wydanie dodatku w przyszłości. Czeskie studio oznajmiło, że jeśli zaistnieje szansa na „odbudowanie” Ukrainy, a DLC Heart of Russia będzie mogło w tym jakoś pomóc — wówczas zaistnieje możliwość aktualizacji Euro Truck Simulator 2.

Źródło: SCS Software Blog & PC Gamer

Sprawdź najnowsze wpisy