Widok z lotu ptaka na renderowaną, bogato detalową, fantasy osadę z zamkiem, wieżami, rynkiem i postaciami. Gra inspirowana Heroes 3

Duch Heroes 3 wiecznie żywy. Obiecujący następca z datą premiery

2 minuty czytania
Komentarze

Heroes 3 może i jest klasykiem, ale jego duch pozostaje żywy. Nie tylko przez wsparcie takimi modyfikacjami jak Horn of the Abyss, ale też w kontekście zupełnie nowych gier. Jedną z nich jest Songs of Conquest, które właśnie wychodzi z wczesnego dostępu na Steam.

Kiedy zagramy w pełną wersję duchowego następcy Heroes 3?

Krajobraz w stylu pikselowej grafiki przedstawiający postacie w zbrojach z herbami stojące na leśnej ścieżce, z domami i drzewami w tle. To duchowy następca Heroes 3
Fot. Songs of Conquest / materiały prasowe

Songs of Conquest wyjdzie z wczesnego dostępu już 20 maja 2024 r. Grę możecie kupić już teraz m.in. na Steam za 129 złotych. To będzie oznaczać, że tytuł spędził w formule „early access” nieco ponad 2 lata. Rozsądny okres jak na grę o takiej skali.

Co ważne, gra zaoferuje pełną kampanię inspirowaną Heroes 3, ale też i pełnoprawny tryb sieciowy. Jeżeli jesteście głodni wrażeń, już teraz możecie spróbować dwóch kampanii fabularnych, jeśli zdecydujecie się na wcześniejszy zakup gry.

Czy warto zainwestować w Songs of Conquest?

Zwiastun informujący o Songs of Conquest w wydaniu 1.0.

Zaprzyjaźniona redakcja Pograne testowała już tytuł jakiś czas temu, więc przeczytajcie poniżej cytat z pierwszych wrażeń Marka Wierczyńskiego.

Twórcy z Lavapotion czują, czym dla społeczności graczy jest seria Heroes of Might & Magic. Z drugiej strony nie jest to zrzynka 1:1, aby zaspokoić rynek graczy, bo ci wówczas wybraliby oryginał. Grając w ten tytuł, odniosłem wrażenie, że jest to gra od graczy, dla graczy.

Oddali nie tylko serce w produkcję, ale również odświeżyli konwencje gry, trzymając się jednocześnie jej core’owych mechanik. Oczywiście gra obecnie jest we wczesnym dostępie, więc warto mieć na uwadze to, że będzie się ona jeszcze rozwijać.

Marek Wierczyński, tekst „Songs of Conquest – Pierwsze wrażenia z wczesnego dostępu” z serwisu Pograne

Z pewnością trudno będzie twórcom oderwać największych fanów od klasycznej gry, ale hej, ile można robić te same misje? Gdybyście jednak dalej się upierali, przypomnijcie sobie też kody do Heroes 3, by uprzyjemnić sobie rozgrywkę w niezapomniany klasyk.

Zdjęcie otwierające: Songs of Conquest / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw