Euro Truck Simulator 2 odkłada premierę DLC „Heart of Russia” na później

Borys Francuz Borys Francuz Rozrywka

Jeszcze w zeszłym miesiącu informowaliśmy was o premierowym zwiastunie, który zapowiadał najnowsze DLC do Euro Truck Simulator 2 zatytułowane Heart of Russia. Kto by się wtedy spodziewał, jak potoczą się losy świata… na pewno nie twórca gry, czyli SCS Software. Czesi zdecydowali się w trybie natychmiastowym przełożyć premierę dodatku.

Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia jeszcze nie teraz

Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia

Studio SCS Software poinformowało o odłożeniu w czasie debiutu ich najnowszego DLC do Euro Truck Simulator 2. Dodatek pierwotnie miał nas zabrać do Rosji, w której przemierzalibyśmy niezliczone kilometry dróg, zwiedzającym przy tym większe i mniejsze miejscowości. Czesi zaprezentowali nawet dwudziestominutowy gameplay Heart of Russia, w którym mogliśmy podziwiać podróż z Wiaźmy do Kaługi.

Zobacz też: Psi Patrol to nie wszystko – setki produkcji, które były na HBO GO, a nie ma na HBO Max

Niestety dla SCS Software wszystkie wysiłki ich programistów poszły na marne. Studio podjęło decyzję o wstrzymaniu premiery dodatku ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę. Agresja rosyjskiej armii zmusiła Czechów do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. O wszystkim powiedział współzałożyciel i szef SCS Software — Pavel Sebor.

Nie było możliwości, żeby utrzymywać obrany kurs i dalej komunikować o tym, jak piękna jest Rosja. Do naszej szuflady trafiło ukończone DLC, którego najprawdopodobniej nie możemy teraz wypuścić. Możliwe, że także sam tytuł dodatku zostanie zawieszony. „Heart of Russia” jest w końcu w pewnym sensie nacechowane emocjonalnie. Ludzie mogą poczuć się urażeni, że promujemy Rosję i jej politykę.

Strona dodatku na platformie Steam została już zmieniona. Aktualnie w rubryce „data premiery” widnieje tylko „TBA”. Najbardziej kujące dla czeskiego studia jest na pewno to, że DLC było już niemal ukończone. Niestety podjęta przez SCS Software decyzja wydaje się być jedyną słuszną. W tym miejscu warto także zaznaczyć, że producent Heart of Russia rozpoczął charytatywną zbiórkę na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Źródło: Games Radar

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy