ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ghost of Tsushima Derectors Cut PS5 PS4

Ghost of Tsushima Director’s Cut – nowa wersja gry zadebiutuje już w sierpniu

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Ghost of Tsushima Director’s Cut zostało oficjalnie zapowiedziane przez Sony dla konsoli PlayStation 5 oraz PlayStation 4. Tytuł zadebiutuje na rynku już w sierpniu i przyniesie trochę nowej zawartości. Jeżeli więc ktoś jeszcze nie miał okazji zagrać w produkcje od Sucker Punch to warto, żeby teraz poczekał na edycję rozszerzoną. Co nowego przynosi i ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Ghost of Tsushima Director’s Cut

Od jakiegoś czasu mówiło się, że Sucker Punch pracuje nad kontynuacją swojego hitu. Ta zapewne także powstaje, ale teraz przyszła pora na bardziej rozbudowaną wersję pierwszej części. Ghost of Tsushima Director’s Cut pojawi się w sprzedaży już 20 sierpnia. Dostępna będzie wersja cyfrowa, ale gra pojawi się w wersji na tradycyjnym nośniku. Co ma zawierać nowa wersja gry? Oczywiście podstawową wersje Ghost of Tsushima, ale także dodatkowy wątek fabularny, który rozgrywał się będzie na wyspie Iki. Poniżej znajdziecie spis tego, co znajdziemy w wersji cyfrowej gry.

  • Pełną wersję gry Ghost of Tsushima.
  • Rozszerzenie „Wyspa Iki”: nowy wątek fabularny, minigry, rodzaje przeciwników i nie tylko. Wieloosobowy tryb współpracy Legends.
  • Cyfrowy minialbum.
  • Jeden punkt techniki.
  • Talizman łaski Hachimana.
  • Zestaw skórek „Bohater Tsushimy”: złota maska, zestaw do konserwacji miecza, koń, siodło.
  • Komentarz reżysera: Twórcy gry zestawiają świat Ghost of Tsushima z prawdziwymi wydarzeniami, którymi był inspirowany, podczas rozmowy ze znanym japońskim historykiem.

Zobacz też: Kajko i Kokosz będą mieli własną grę… hack’n’slash.

Produkcja w wersji na konsolę PlayStation 5 będzie wykorzystywała możliwości kontrolera DualSense (adaptacyjne triggery, haptyka). Do tego pojawi się rozdzielczość 4K oraz możliwość grania w 60 klatkach na sekundę. Znaczącemu skróceniu mają ulec także czasy ładowania. Jeżeli ktoś posiada już grę na PS4, będzie mógł przenieść zapisane dane do wersji na PS5.

Poznaliśmy także ceny edycji cyfrowej. Ghost of Tsushima Director’s Cut w wersji na PS4 ma kosztować 59,99 dolarów (około 230 złotych), w na PS5 69,99 dolarów (około 270 złotych). Można będzie także dokupić samo rozszerzenie Director’s Cut. Posiadacze podstawowej wersji na PS4 zapłacą za to 19,99 dolarów (około 76 złotych), a w przypadku PS5 trzeba liczyć się z wydatkiem 29,99 dolarów (około 115 złotych). Więcej szczegółów odnośnie ceny ma pojawić się już bliżej premiery i wtedy też powinniśmy poznać polskie jej odpowiedniki.

Źródło: Sony blog

Sprawdź najnowsze wpisy