Kajko i Kokosz Na plasterki gra

Kajko i Kokosz Na plasterki – powstaje gra na konsole i ma to być hack’n’slash

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Powstaje gra Kajko i Kokosz Na plasterki, która ma się pojawić na PC-ty oraz konsole PlayStation i Xbox. Co ciekawe, nie będzie to przygodówka, ale pozycja skupiona na multiplayerze, a pierwszy grywalny jej fragment ma się pojawić jeszcze w tym roku. Brzmi to wszystko bardzo intrygująco, a jak dobrze wiemy, Kajko i Kokosz mają w naszym kraju ogromną bazę fanów, więc mówimy tutaj o potencjalnym sukcesie. Co wiadomo już o produkcji?

Kajko i Kokosz Na plasterki

Kajko i Kokosz Na plasterki gra

Ostatnio na Netflix można było oglądać serial Kajko i Kokosz, a jeszcze w tym roku będzie można sprawdzić, jak będzie wyglądała gra. Wprawdzie mówimy tylko o wersji demo na komputery osobiste, ale zdaje się, że warto na produkcję czekać. Ma to być bowiem naprawdę interesujące połączenie gatunków. Kajko i Kokosz Na plasterki będzie miało w sobie elementy RPG oraz gier z gatunku hack’n’slash. I co ciekawe, fani Kajko i Kokosza będą mogli wziąć aktywny udział w produkcji gry, a przynajmniej częściowo. Wystartowała bowiem specjalna strona, na której publikowane są już dzienniki developerskie i tam też mają pojawiać się np. ankiety. Te będą dotyczyły np. wyboru bossów czy zadań pobocznych.

Produkcję gry na swoje barki wzięła polska spółka Starving Pixels, a ta powstała w wyniku fuzji firmy ImMortal i spółki Kiko Cat Limited. Nad całością czuwa także Fundacja Kreska im. Janusza Christy, która założona została w sierpniu 2015 roku przez Paulinę Christę, wnuczkę artysty. W fundacji znaleźli się także miłośnicy twórczości artysty i widać, że ich praca nie idzie na marne. Uniwersum stworzone przez Christę rozwija się wyjątkowo szybko i wygląda na to, że podobnych produkcji będzie więcej. W przyszłym roku możemy spodziewać się także gier z bohaterami komiksu na Nintendo Switch.

Zobacz też: Neeva to wyszukiwarka, gdzie trzeba zapłaci za korzystanie.

Teraz tylko czekać na pierwszy zwiastun Kajko i Kokosz Na plasterki oraz oczywiście samą wersję demonstracyjną. Może być bardzo ciekawie. Trzymamy kciuki!

Źródło: kaykoandkokosh.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy