Horizon Forbidden West

Prezentacja Horizon Forbidden West już w tym tygodniu – nadciąga State of Play

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Prezentacja Horizon Forbidden West odbędzie się już za dwa dni, czyli w najbliższy czwartek. Sony po raz kolejny organizuje State of Play, czyli wirtualny pokaz nadchodzących produkcji. Poprzednia edycja skupiła się na nowej odsłonie Ratchet & Clank, które ma mieć swoją premierę na początku czerwca. Teraz przyszła pora na kolejne dzieło od Guerrilla Games. Czego możemy się spodziewać po pokazie?

Prezentacja Horizon Forbidden West

Wielu graczy trochę narzeka na to, że nowa generacja PlayStation ma niewiele do zaoferowania. Owszem, da się na niej odpalać tytuły we wstecznej kompatybilności, ale nowych produkcji jest jak na lekarstwo. Częściowo można się z tym zgodzić, bo typowych „ex-ów” jest mało, ale wśród nich takie perełki, jak Demon’s Souls czy ostatnio Returnal. W obu przypadkach mamy naprawdę sporo radości z grania, choć nie mówimy tutaj o łatwych tytułach w odbiorze. Na horyzoncie już majaczy Ratchet & Clank: Rift Apart, a w tym roku powinniśmy dostać jeszcze jeden duży tytuł. Mowa oczywiście o kontynuacji Horizon: Zero Dawn.

Prezentacja Horizon Forbidden West ma trwać aż 14 minut, więc możemy spodziewać się naprawdę solidnego kawałka materiału. I wątpimy, żeby były to tylko „przechwałki”. Ostatnie State of Play pokazało po prostu gameplay z nadchodzącego tytułu i teraz powinno być tak samo. Horizon Forbidden West został zapowiedziany już dość dawno, ale dalej nie dowiedzieliśmy się, kiedy odbędzie się jego premiera. Podczas czwartkowego State of Play powinniśmy w końcu poznać datę.

Zobacz też: Cztery najważniejsze premiery czerwca – na jakie gry warto czekać?

State of Play odbędzie się w czwartek 27 maja o godzinie 23.00 naszego czasu. Oczywiście wszystko w wersji on-line, a prezentację będzie można oglądać na kanałach social media Sony PlayStation. Ostatnio posiadacze PlayStation mogli odebrać Horizon: Zero Dawn za darmo, więc wiele osób już pewnie ma produkcję za sobą lub przynajmniej jej „skosztowało”. Kontynuacja pojawi się na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Źródło: Guerrilla Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy