Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji (Xbox Series X oraz PlayStation 5) dalej jest w planach CD Projekt RED. Co więcej, taka wersja gry ma pojawić się w drugiej połowie tego roku. Firma nie ustaje w tym, by poprawiać produkcję i robi wszystko, by konsolowi gracze mogli się z niej cieszyć, ale teraz trochę na to za późno. Czy gracze mają jeszcze na co czekać?

Cyberpunk 2077 na konsole nowej generacji

Sukces Cyberpunk 2077

Gdyby nie wsteczna kompatybilność PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, to Cyberpunk 2077 grywalny byłby tylko na PC-tach. Przynajmniej w chwili jego premiery, bo teraz po licznych aktualizacjach, jest już znacznie lepiej. To jednak nie sprawiło, że produkcja trafiła ponownie do PlayStation Store. Niedługo po premierze Sony zdecydowało się ją usunąć ze swojego cyfrowego sklepu i od tamtej pory Cyberpunk 2077 do niego nie wrócił. W materiale opublikowanym przez Reutersa wypowiedział się Adam Kiciński z CD Projekt RED i potwierdził, że z Sony mają „przyjacielskie stosunki”. To może oznaczać, że tytuł kiedyś powróci do PS Store, ale chyba ostatnia aktualizacja 1.2 nie była wystarczająca, by tak się stało.

Kiciński wierzy także w to, że po aktualizacjach uda się doprowadzić do takiego stanu, że ta będzie sprzedawała się dobrze jeszcze przez całe lata. Teraz trochę trudno w to uwierzyć, ale niewykluczone, że pełnoprawny debiut na konsolach nowej generacji to zmieni. Taka wersja gry ma pojawić się w drugiej połowie roku, czyli bardzo długo po samej premierze. Widocznie problemy z wersją na Xbox One oraz PlayStation 4 były na tyle duże, że to stało się priorytetem firmy.

Zobacz też: Symulator pacyfikowania protestujących – to dziwna propozycje na grę.

Kiedy już Cyberpunk 2077 zostanie naprawiony do tego stopnia, że gracze na konsolach starszej generacji będą mogli bez problemów go odpalić, powinien wrócić do PS Store. Wersja na next-geny może się przełożyć na lepszą sprzedaż, ale dużo tutaj zależy właśnie od wersji na poprzednie generacje. Gracze muszą po prostu zaufać CD Projekt RED, a to nie będzie łatwe.

Źródło: Reuters

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.