ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Najlepiej sprzedają się gra na PS 4

Najlepiej sprzedająca się gra na PS 4 – takiego sukcesu tylko pozazdrościć

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Najlepiej sprzedająca się gra na PS 4 i to w zaledwie tydzień po premierze. Takimi słowami można opisać produkcję The Last Of Us 2, która właśnie wbiła się na szczyt. To wręcz niesamowity wynik, bo sądząc po ocenach, jakie tytuł zbierał w dniu premiery, wyniki sprzedażowe mogły być zupełnie innej. Jednak jak dobrze widać, promocja robi swoje.

Najlepiej sprzedają się gra na PS 4

The Last Of Us 2 zdobyło właśnie kolejne trofeum. To najlepiej sprzedająca się gra na PS 4, jeżeli weźmie się pod uwagę produkcje skierowane tylko na tę platformę. Gry ekskluzywne, które pojawiają się na PlayStation 4, zawsze cieszyły się uznaniem fanów, choć w tym przypadku, ich zdanie jest mocno podzielone. Na produkcję od Naughty Dog czekały miliony osób, bo do 21 czerwca na zakup zdecydowało się ponad 4 miliony graczy z całego świata. Dodajmy tutaj, że oficjalna premiera gry miała miejsce zaledwie 19 czerwca.

Ponad 4 miliony kopii w ciągu trzech dni to gigantyczny sukces. Spider-Man w porównywalnym czasie sprzedał się w około 3,3 milionów kopii, a mówimy tutaj o produkcji, która miała za sobą nie tylko oddanych fanów gier, ale także komiksów oraz filmów. The Last Of Us 2 to raptem druga odsłona serii, która zdążyła skraść serca fanów. Oczywiście nie wszystkich, bo spora część z nich jest produkcją mocno zawiedziona. Nie chodzi tutaj o grafikę czy model rozgrywki, ale o rozwiązania fabularne. W opiniach można przeczytać, że tytuł został po prostu źle napisany, a postaci są kiepsko przedstawione.

Zobacz też: Gry o zombie na Androida – najlepsze z najlepszych

Wynik sprzedażowy na pewno będzie jeszcze lepszy, bo od samej premiery minął zaledwie tydzień. Ocena na MetaCritic dalej jest poniżej oczekiwań (4,6/10 w momencie pisania tego tekstu), ale powoli się podnosi. The Last Of Us 2 wywołuje ogromne emocje, a o tytule będzie się jeszcze długo mówiło. Naughty Dog osiągnęło ogromny sukces. Zobaczymy, co będzie ich kolejną produkcją. Ta pojawi się już na PlayStation 5.

Źródło: Sony Blog / Naughty Dog

Sprawdź najnowsze wpisy