ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

GeForce NOW traci gry po starcie usługi – żegnamy Activision Blizzard

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Usługa GeForce NOW traci gry i to nie od byle jakiego developera, bo od samego Activision Blizzard. Takie oświadczenie znalazło się na forum producenta, a to oznacza, że usługa, która dopiero co wyszła z fazy beta, staje pod znakiem zapytania. W końcu mówimy tutaj o tytułach, które przyciągały rzesze fanów i które wcześniej były dostępne. Co się stało?

Fot. Activision / Call of Duty

Usługa streamingu gier dalej jest w powijakach, ale przez chwilę wydawało się, że NVIDIA wkroczyła na scenę i wszystko mogło jeszcze ulec zmianie. Okazuje się jednak, że granie „w chmurze” dalej takie proste nie jest, bo w każdej chwili gracze mogą stracić dostęp do sporego katalogu produkcji. Tak stanie się zaraz w przypadku GeForce NOW i nie wiadomo, kiedy sytuacja się zmieni.

GeForce NOW traci gry

Jak do tego doszło, że GeForce NOW traci gry, choć oficjalnie usługa wystartowała zaledwie tydzień temu? Tego w informacji nie podano, ale wiadomo, że tytuły od Activision Blizzard niedługo z usługi znikną. Mówimy tutaj o takich produkcjach jak „Overwatch” czy seria „Call of Duty”. To jedne z najpopularniejszych gier, więc decyzja o ich usunięciu z GeForce NOW z pewnością nie należała do NVIDIA. Szczególnie że w momencie testowania usługi, można było w nie grać. I nie zmienia tutaj nic fakt, że dane produkcje posiada się np. na Steam. Jeżeli ich wydawca na to nie pozwoli, to nie odpalimy ich na GeForce NOW.

Zobacz też: Co wiadomo o wyświetlaczu Xiaomi Mi 10?

NVIDIA w swoim oświadczeniu napisała, że pracuje nad tym, żeby sytuacja wrócił do normy. Co może oznaczać, że w przyszłości tytuły powrócą na platformę. Niestety nie podano informacji, kiedy miałoby to nastąpić. Za to pod wpisem firmy nie brakuje głosów krytyki od rozgoryczonych graczy, którzy wykupili dostęp do usługi właśnie dla gier od Activizion Blizzard. Trudno się im dziwić. Skoro produkcje można było testować w wersji beta, to ich usunięcie zaraz po premierze, może budzić niepokój. W katalogu GeForce NOW dalej pozostanie ponad 1500 tytułów i stale mają być dodawane nowe. Tylko czy bez tak dużego gracza, jak Activision Blizzard, fani zdecydują się na kontynuowanie subskrypcji?

Źródło: NVIDIA / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy