Prequel serii „Igrzyska śmierci” z oficjalną datą premiery!

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Ostatnie dni obfitują w lawinę wiadomości dotyczących branży filmowej. Wszystko to sprawka imprezy CinemaCon podczas, której producenci ogłaszają kolejne to premiery. Podczas wydarzenia, które niedawno zakończyło się w Las Vegas, usłyszeliśmy nowe informacje między innymi o hitowej serii Igrzyska śmierci!

Igrzyska śmierci dostaną swój prequel

Igrzyska śmierci dostaną swój prequel

W trakcie tegorocznego CinemaCon dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że powstanie druga część Batmana, czwarta Niezniszczalnych oraz również czwarta serii John Wick. Jak się okazało, nie jest to koniec gorących zapowiedzi. Do głosu doszli twórcy hitowego cyklu Igrzyska śmierci. Studio Lionsgate oficjalnie ogłosiło, że film będący prequelem całej serii trafi do kin 17 listopada 2023 roku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie jest to data przypadkowa – trzy poprzednie odsłony cyklu również były wydawane tuż przed amerykańskim Świętem Dziękczynienia.

Zobacz też: Czwarty sezon hitowego serialu „You” – co wiemy na ten moment?

Film w oryginalnej wersji będzie się nazywać The Ballad of Songbirds and Snakes, natomiast na polski tytuł musimy jeszcze trochę poczekać. Niestety na ten moment nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów dotyczących prequela serii Igrzyska śmierci. Twórcy ogłosili jedynie podstawowe informacje, a jedną z nich jest to, że za wyreżyserowanie filmu odpowiadać będzie Francis Lawrence.

Amerykanin nie jest wyborem przypadkowym, ponieważ w swoim CV może pochwalić się pracą w roli reżysera przy wszystkich trzech sequelach cyklu. Oznacza to, że The Ballad of Songbirds and Snakes będzie dla niego czwartym filmem z serii Igrzyska śmierci. Poza tymi produkcjami Lawrence’a możemy kojarzyć z takich filmów jak Constantine, Jestem Legendą czy Czerwona jaskółka.

Fabuła nowego filmu z hitowego cyklu oczywiście będzie oparta na powieści Suzanne Collins zatytułowanej Ballada ptaków i węży. Książka na rynek trafiła w maju 2020 roku i stanowiła prequel całej oryginalnej trylogii. Historia w niej zawarta skupia się na postaci młodego Coriolanusa Snowa. Niestety na ten moment nie poznaliśmy jeszcze obsady aktorskiej, którą będziemy mogli oglądać na wielki ekranie w listopadzie przyszłego roku.

Źródło: Polygon

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy