Putin w czarnym garniturze patrzy intensywnie na twarz kobiety w złotej sukience, w ciepłym, pomarańczowym świetle.

„Putin” z datą premiery. Patryk Vega chce podbić cały świat, teraz uzbrojony w AI

2 minuty czytania
Komentarze

Putin udowadnia, że Patryk Vega nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Tym razem jednak film kontrowersyjnego twórcy nawiedzi nie tylko polskie kina, ale również te na całym świecie. Poznaliśmy datę premiery filmu, który ochoczo wykorzystuje sztuczną inteligencję, bo jakżeby inaczej.

Putin – data premiery oraz wykorzystanie AI

Zwiastun filmu Putin, kolejnego dzieła Patryka Vegi.

Jak donosi PAP, produkcja filmu trwała 3 lata i odbywała się w takich krajach jak Federacja Rosyjska, Ukraina, Izrael, Syria, Jordania i Polska. Dzieło ukaże się 26 września 2024 r., i to w 35 krajach jednocześnie. Tak jest, Patryk Vega szykuje się na podbój świata, wykorzystując sztuczną inteligencję do stworzenia sylwetki inicjatora inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Nie mogliśmy zaprosić Putina do studia, by wykonać z nim 20 tysięcy ujęć, a dostępne w sieci materiały archiwalne nie pozwalają na wytrenowanie modelu w technologii deepfake w najwyższej rozdzielczości dedykowanej dla filmu kinowego. W konsekwencji tego po blisko dwóch latach prac stworzyliśmy własną pionierską technologię napędzaną AI, która pozwoliła nam stworzyć filmową postać bez posługiwania się modelem prawdziwego człowieka.

Patryk Vega o swoim filmie, wypowiedź udzielona PAP

Jaką historię opowie film Patryka Vegi?

Putin w okularach przeciwsłonecznych i słuchawkach na tle czerwonego oświetlenia.
Fot. Patryk Vega / YouTube

Będzie to biografia, która zamknie w sobie 60 lat życia dyktatora. Co istotne, reżyser obiecuje też spojrzenie na aktualną politykę Federacji Rosyjskiej i inwazję na Ukrainę. Zobaczymy też kadry z pogrążonej wojną Ukrainy, które nakręcili zaproszeni operatorzy z tego kraju.

To odpowiedź na globalne dążenie do zrozumienia motywacji i działania jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnej polityki. Misją mojej produkcji jest przekazanie widzom [instrukcji obsługi] Putina, aby zmniejszyć strach i niepewność dominujące w dzisiejszym świecie.

Patryk Vega o swoim filmie, wypowiedź udzielona PAP

Pozostaje mieć nadzieję, że stosując się do tej „instrukcji”, nie wywołamy przypadkiem wojny nuklearnej. Rzeczywistość z gier i serialu Fallout to ostatnie czego nam trzeba.

Zdjęcie otwierające: Patryk Vega / YouTube

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw