Powstanie Batman 2 z Robertem Pattinsonem w roli głównej!

Borys Francuz Borys Francuz Filmy

Najnowsza odsłona Batmana, w której tytułowego superbohatera odegrał Robert Pattinson spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów. Nic więc dziwnego, że twórcy filmu zdecydowali się na stworzenie sequelu w tym samym składzie.

Batman 2 zapowiedziany przez Warner Bros

Batman 2 zapowiedziany przez Warner Bros

Podczas trwającego właśnie w Las Vegas wydarzenia CinemaCon byliśmy świadkami wielu ciekawych zapowiedzi. W ostatnich dniach informowaliśmy Was o tym, że twórcy zapowiedzieli kontynuacje takich kinowych hitów jak Niezniszczalni czy John Wick. Jednak wczoraj wieczorem doszło do chyba największego dotychczas ogłoszenia. Mowa tu o komunikacie Warner Bros i DC, który potwierdził, że powstanie sequel filmu Batman z tego roku. Prezes pierwszej z wymienionych firm — Toby Emmerich powiedział:

Matt [Reeves] wziął jednego z najbardziej ikonicznych i umiłowanych superbohaterów, po czym pokazał nam swoją nową i świeżą wizję. Matt Reeves, Robert Pattinson oraz cały pozostały zespół wezmą publikę z powrotem do Gotham za pośrednictwem filmu Batman 2!

Toby Emmerich

Niestety prezes Warner Bros nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej daty premiery sequelu. Pierwsza odsłona Batmana do kin trafiła na początku marca tego roku i zebrała multum pozytywnych recenzji. Film jest także najbardziej dochodową produkcją w całym 2022 roku, ponieważ jego boxoffice wyniósł blisko 760 milionów dolarów na całym świecie.

Zobacz też: Sequel Avatara z oficjalnym polskim tytułem!

Warto zaznaczyć, że najprawdopodobniej nie będzie to jedyne rozszerzenie nowego „uniwersum Batmana”. W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o tym, że swój własny serial dostanie jeden z wrogów „Człowieka Nietoperza”, czyli Pingwin. W tytułowego złoczyńcę podobnie jak w przypadku filmu wcieli się Colin Farrell.

Dla wszystkich fanów Roberta Pattinson najważniejszą informacją jest natomiast to, że w sequelu rolę Bruce’a Wayne’a po raz kolejny odegra właśnie brytyjski aktor. Warto przypomnieć, że tuż po ogłoszeniu 35-latka nowym „Człowiekiem Nietoperzem” wśród fanów superbohatera przeważyły głosy rozczarowania. Jednakże po marcowej premierze filmu zdania nawet największych przeciwników Pattinsona jako Batmana zmieniły się o 180 stopni.

Źródło: The Hollywood Reporter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy