Czwarty sezon hitowego serialu „You” – co wiemy na ten moment?

Borys Francuz Borys Francuz Seriale

W październiku zeszłego roku na Netflixa trafił trzeci sezon jednego z najbardziej hitowych seriali platformy. You to psychologiczny thriller, który przeplata motyw straszliwych zbrodni i intryg, ale nie brakuje w nim także humorystycznego zabarwienia. Nic więc dziwnego, że fani serialu nie mogą doczekać się czwartej odsłony serii.

Czwarty sezon You – wszystko co wiemy

Czwarty sezon You – wszystko co wiemy

Na wstępie tego tekstu chciałbym ostrzec, że mogą pojawić się w nim SPOJLERY dotyczące fabuły poprzednich sezonów You, a w szczególności trzeciego. Tak, więc jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z tym, co serial zaserwował nam w ubiegłym roku, jest to najlepszy moment na nadrobienie zaległości. Okej, jeśli są już z nami tylko i wyłącznie osoby żywo zainteresowane poczynaniami twórców serii zapraszam do lektury!

Przede wszystkim musimy zacząć, że czwarty sezon You jest aktualnie w fazie zdjęciowej. Według informacji branżowych dziennikarzy ekipa filmowa rozpoczęła kręcenie nowej odsłony serialu w marcu tego roku. Twórcy wciąż nie poinformowali o oficjalnej dacie premiery czwartego sezonu, jednak biorąc pod uwagę, to jak pracowali oni w poprzednich latach, sugeruje nam, że debiut nowej części You powinien przypaść na luty 2023 roku.

Zobacz też: James Bond misja HBO Max — wszystkie filmy z agentem 007 zmierzają do serwisu

Niestety Netflix w przypadku omawianego serialu nie jest zbyt rozrzutny, jeśli pod uwagę weźmiemy zapowiadanie kolejnych sezonów. W przypadku poprzedniej odsłony, która zadebiutowała w październiku, platforma pierwszy zwiastun opublikowała na miesiąc przed oficjalną premierą. Jeśli serwis podtrzyma tę tradycję, pierwszego trailera czwartego sezonu You należałoby spodziewać się na początku przyszłego roku.

Jak sami widzicie, kwestia publikacji nowej odsłony serialu jest na ten moment bardzo dziurawa. Jednak inaczej sprawa ma się w przypadku, chociażby obsady aktorskiej. Naturalnie centralna postać You – Joe Goldberg odgrywany przez Penna Badgley’ego pozostaje na swoim miejscu. Dodatkowo w czwartym sezonie ponownie zobaczymy Tati Gabrielle w roli Marienne Bellamy, czyli najnowszego obiektu pożądania głównego bohatera.

You zaprezentuje nam świeże twarze

You zaprezentuje nam świeże twarze

Poza wymienioną wyżej dwójką obsada nowej odsłony You to praktycznie sami debiutanci. Już teraz dowiedzieliśmy się, że na małym ekranie zobaczymy Lukasa Gage’a, którego możemy kojarzyć z serialu Euforia. Młody aktor wcieli się w postać Adama – bogtego Amerykanina na emigracji, który jest czarną owcą w swojej rodzinie. Kolejną osobą na liście debiutantów jest Charlotte Ritchie. Brytyjka odegra Kate, czyli dyrektorkę jednej z galerii sztuki. Przechodząc dalej, nową twarzą w obsadzie jest także Tilly Keeper, która dostała angaż w roli Lady Phoebe – najlepszej przyjaciółki Kate. Największym kłopotem kobiety nie jest ani jej sława, ani bogactwo, ale ufność, która może ściągnąć na nią wielkie kłopoty.

Dodatkowo poznaliśmy jeszcze dwa nazwiska, które pojawią się w czwartym sezonie You. Są to Amy-Leigh Hickman jako Nadia oraz Ed Speleers jako Rhys. Obie te postacie nawiążą w pewien sposób do pierwszej odsłony serialu. Mowa tu o tym, że zarówno Nadia, jak i Rhys są aspirującymi pisarzami. Jest to cecha wspólna z Guinevere Beck, która była obiektem westchnień Joe w pierwszym sezonie You. Ponadto mówi się jeszcze, że na ekranie zobaczymy takich aktorów jak Niccy Lin, Aidan Cheng, Stephen Hagan, Ben Wiggins, Eve Austin, Ozioma Whenu, Dario Coates, Sean Pertwee, Brad Alexander, Alison Pargeter oraz także Adam James.

Oczywiście kolejną ważną kwestią jest fabuła czwartego sezonu serialu. W przypadku trzeciej odsłony You spotkaliśmy się z dosyć dramatycznym finałem. Mimo wszystko najprawdopodobniej wyjdzie to twórcom na dobre, ponieważ mają oni teraz niemalże całkowicie czystą kartę do zapisania. W końcu Joe uwolnił się od Love Quinn, sfingował swoją śmierć i uciekł ze Stanów Zjednoczonych. Takie rozwiązanie sprawia, że scenarzyści mają ogromne pole do popisu.

Co ciekawe według przecieków dotyczących fabuły czwartego sezonu You, większość historii nie będzie rozgrywać się w Paryżu, który mogliśmy zobaczyć pod koniec trzeciej odsłony. Głównym miejscem akcji będzie natomiast Londyn. Ekipę filmową widziano w Royal Holloway na Uniwersytecie Londyńskim. Joe, który teraz najprawdopodobniej będzie się posługiwać imieniem Nick, w trakcie kręcenia scen był ubrany tak jak jeden z profesorów.

Przeniesienie fabuły za ocean i osadzenie go w deszczowym Londynie może wyjść całemu serialowi na plus. Ostatnie dwa sezony rozgrywały się w słonecznej Kalifornii, więc zmiana otoczenia na podobne do tego, które widzieliśmy w pierwszej odsłonie serialu będzie także poniekąd nostalgicznym powrotem do początków You. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne przecieki dotyczące fabuły, obsady aktorskiej oraz przede wszystkim daty premiery serialu.

Źródło: Games Radar

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy