LINKI AFILIACYJNE

David Fincher o kontynuacji hitu dla Netflix. „Nigdy nie mów nigdy”

2 minuty czytania
Komentarze

David Fincher wciąż regularnie odpowiada na pytania dotyczące Zabójcy, czyli swojego najnowszego filmu, który nie tak dawno pojawił się wśród nowości Netflix. Oczywiście jak to w takich przypadkach bywa – nie brakuje kwestii sequelu kontynuującego opowieść postaci, w którą wciela się Michael Fassbender.

Będzie Zabójca 2? David Fincher nie wyklucza takiej opcji

zabójca recenzja filmu michael fassbender david fincher

Raczej nikt nie uważa, że Zabójca to najlepszy obraz Davida Finchera. Niemniej produkcja stworzona dla Netflixa ma w sobie „to coś”, a to naturalnie prowokuje pytania dotyczące ewentualnej drugiej części filmu. Oczywiście w pierwszej kolejności trafiają one do reżysera. Tak się składa, że 61-latek nie unika odpowiedzi, a w rozmowie z magazynem Entertainment Weekly wprost przedstawił swoje stanowisko dotyczące pomysłu wyprodukowania Zabójcy 2.

Nigdy nie mów nigdy. W tym przypadku nie opłaca się mieć stałych zasad. Przecież to ja jestem człowiekiem, który przed Zodiakiem powiedział „nigdy więcej filmów o seryjnych mordercach”.

David Fincher dla Entertainment Weekly

Zobacz też: Napoleon w akcji. Zobacz bitwę pod Austerlitz według wizji Ridleya Scotta

Oczywiście wypowiedź reżysera momentalnie wywołała emocje wśród fanów filmu. Niemniej patrząc na nią racjonalnie, David Fincher nie wniósł zbyt wiele do sprawy, ponieważ wciąż nie wiemy, czy Zabójca 2 powstanie, czy też Netflix zdecyduje się nie rozwijać historii.

W tym miejscu warto przypomnieć, że główną gwiazdą omawianego właśnie filmu jest Michael Fassbender. Dwukrotnie nominowany do Oscara aktor wciela się w tytułowego zabójcę, który musi naprawić błąd sprokurowany przez siebie samego. Poza 46-latekiem na ekranie zobaczymy jeszcze Tilde Swinton czy Charlesa Parnella.

Niecelny strzał sprawia, że zabójca musi stoczyć walkę ze zleceniodawcami i z samym sobą, goniąc za zemstą, w której — jak twierdzi — nie ma nic osobistego.

Opis filmu

Źródło: Entertainment Weekly

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.