Tego na Spotify raczej niewielu się spodziewało. Pomysł budzi spore kontrowersje

3 minuty czytania
Komentarze

Na najpopularniejszej na świecie platformie streamingu muzyki będzie można między transmisjami utworów, podcastów czy audiobooków usłyszeć reklamy… konopi indyjskich. Pierwsza firma, której spoty będą w regularnej emisji na Spotify, Cresco Labs Inc., poinformowała o tym media.

Nowości na Spotify

Spotify przechodzi intensywną metamorfozę. Wiele wskazuje na to, że platforma szuka zysków, ponieważ ich przychody nie rosną w takim tempie jak liczba użytkowników.

Fot Depositphotos Autor nikkimeel

Ostatnio Spotify wprowadziło wiele nowości i zmian w swojej platformie. Pierwszym z nich jest wykluczenie podcastów typu „white noise”, co oznacza, że twórcy takich podcastów nie będą mogli już zarabiać na Spotify. Kolejną ważną zmianą jest decyzja o usunięciu funkcji wyświetlania tekstów piosenek w darmowej wersji aplikacji. Teraz, jeśli użytkownicy chcą korzystać z tej funkcji, muszą wykupić subskrypcję Premium. Spotify również wprowadziło nowe widżety dla systemu Android, które umożliwiają łatwiejsze sterowanie muzyką i dostęp do ulubionych utworów bezpośrednio z ekranu głównego. Dodatkowo platforma skupia się na wsparciu dla twórców podcastów, oferując im więcej opcji dostosowywania ich stron, promocji innych podcastów, wyświetlania banerów promocyjnych oraz analizy danych dotyczących ich odcinków.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak mieć Spotify Premium za darmo, zajrzyj do naszego artykułu, w którym zdradzamy nasze metody na oszczędności. A jeśli interesuje cię ta platforma, na pewno chętnie dowiesz się, jakie są najnowsze doniesienia o Spotify HiFi.

Reklama konopi indyjskich na Spotify

Firma produkująca marihuanę z siedzibą w Chicago, Cresco Labs Inc., poinformowała w czwartek, że stanie się „pierwszą firmą produkującą konopie indyjskie, która uruchomi reklamy konopi indyjskich w Spotify”. Myślę, że nie trzeba przypominać, że jest ona najpopularniejszą na świecie usługą subskrypcji strumieniowego przesyłania dźwięku z ponad 551 milionami użytkowników i 220 milionami abonentów. Można sobie tylko wyobrazić, jaki zasięg będą miały takie reklamy.

Wiemy, że Spotify to zaawansowana platforma medialna dla reklamodawców i marek. Możliwość reklamowania się marek konopi na Spotify nazwał „główną szansą” na normalizację używania konopii indyjskich i przyciągnięcie nowych klientów.

Mamy nadzieję, że inne platformy pójdą śladem Spotify

– informuje rzecznik Cresco Labs.

Co będzie reklamowane na Spotify?

Kampania reklamowa będzie promować Sunnyside, sklepy prowadzone przez Cresco Labs. Firma zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości produktów konopnych poprzez swoje placówki detaliczne. Ich punkty, znane jako „Sunnyside”, mają na celu nie tylko sprzedawać, ale także edukować, wspierać i prowadzić klientów przez cały proces zakupów. Z placówkami w siedmiu stanach, Sunnyside oferuje szeroki asortyment produktów dostosowanych do różnych potrzeb klientów, a ich platforma e-commerce zapewnia proces zakupowy, który jest ściśle zintegrowany z programem lojalnościowym Sunnyside Rewards.

Kampania na Spotify dotycząca Sunnyside obejmie „30-sekundowe banery audio i cyfrowe w aplikacji, które prowadzą do zastrzeżonej platformy e-commerce sprzedawcy” – podała firma w komunikacie prasowym.

Platforma Spotify umożliwi naszemu zespołowi marketingowemu kierowanie naszych reklam w sposób zgodny i zyskowny do naszych głównych klientów w Illinois, gdzie mamy wiodący udział w sprzedaży detalicznej  

– dodał Cory Rothschild, krajowy prezes ds. sprzedaży detalicznej Cresco Labs.

Treści dotyczące konopi nie są zakazane na Spotify. Na polskiej platformie dostępny jest m.in. podcast „Rozmowy konopne” dla wszystkich chcących poznać fakty o marihuanie medycznej i aspekcie terapeutycznym.

Źródło: Wirtualne Media, oprac. własne