CD Projekt poradził sobie z problemami wokół „nowego Wiedźmina”. Projekt Sirius wraca na właściwe tory

2 minuty czytania
Komentarze

W marcu świat obiegła informacja o problemach, które pojawiły się wokół Projektu Sirius, czyli jednej z nowych gier z serii Wiedźmin. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że CD Projekt RED dosyć szybko uporało się z trudnościami, ponieważ wspomniany przed chwilą tytuł „wraca na właściwe tory”.

Projekt Sirius znowu w grze – nowy Wiedźmin z odświeżonymi ramami

Projekt Sirius znowu w grze - nowy Wiedźmin z odświeżonymi ramami

Nie od dziś wiadomo, że CD Projekt RED pracuje nad kilkoma nowymi projektami związanymi z franczyzą Wiedźmin. Jednym z największych tworów polskiego studia jest Sirius, czyli gra RPG, która w pierwszej kolejności ma być „skierowana do fanów serialu Netfliksa”. Co więcej, tytuł ma zostać wyposażony w tryb kooperacji. Niestety w marcu dowiedzieliśmy się, że nad omawianą właśnie produkcją zebrały się czarne chmury, a twórcy zostali zmuszeni do przedefiniowania ram projektu.

Niecałe dwa miesiące później sytuacja wydaje się poprawiać. Takie wnioski możemy wysnuć z oficjalnego raportu CD Projekt RED, który polskie studio opublikowało na swojej stronie internetowej. Oto jego najważniejszy fragment:

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 8/2023 z dnia 20 marca 2023 r., Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje o zakończeniu prac nad zdefiniowaniem nowych ram Projektu Sirius tworzonego przez studio The Molasses Flood (“Projekt”).

W wyniku zdefiniowania nowych ram Projektu w księgach Spółki:

(a) częściowo – w kwocie 21,5 mln zł – odwrócony zostanie odpis aktualizujący wartość poniesionych w 2022 r. nakładów na prace rozwojowe związane z Projektem, który wyniósł pierwotnie 33,4 mln zł i obciążył wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022;

(b) spisana zostanie wartość części nakładów poniesionych na prace rozwojowe związane z Projektem w I kwartale 2023 r. – w kwocie 2,7 mln zł.

Fragment raportu CD Projekt RED

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Zdefiniowanie nowych ram Projektu Sirius w praktyce najprawdopodobniej oznacza, że deweloperzy ze studia The Molasses Flood mogą już wrócić do prac na pełnych obrotach. Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych konkretnych szczegółów dotyczących daty premiery, fabuły czy nawet kwestii technicznych nowej gry z serii Wiedźmin.

Źródło: CD Projekt RED

Motyw