Geralt, Wiedźmin, CD Projekt RED
LINKI AFILIACYJNE

Nowa gra z serii Wiedźmin zagrożona? Czarne chmury nad Projekt Sirius

2 minuty czytania
Komentarze

Gdy CD Projekt RED ogłaszało nowe projekty z serii Wiedźmin, wielu fanów franczyzy wręcz piało z zachwytu. Niestety kilka miesięcy później okazuje się, że taki natłok obowiązków może sprawić, że polskie studio wkrótce będzie musiało przetasować swój harmonogram. Aktualnie czarne chmury zebrały się nad Projektem Sirius.

Wiedźmin Projekt Sirius zagrożony? Oto komunikat CD Projekt RED

Wiedźmin Projekt Sirius zagrożony

Bardzo niepokojące wieści dochodzą do nas z siedziby CD Projekt RED. Polskie studio, które pracuje nad nowymi produkcjami z serii Wiedźmin w ostatnich tygodniach i miesiącach zdradziło kilka szczegółów dotyczących Projektu Sirius. Najpierw dowiedzieliśmy się, że gra w pierwszej kolejności ma być skierowana do fanów serialu Netfliksa, a jakiś czas później, że zostanie wyposażona w tryb kooperacji.

Mogłoby się wydawać, że pojawianie się w sieci takich informacji oznacza wartką pracę deweloperów ze studia The Molasses Flood, którzy codziennie rozwijają Projekt Sirius. Nic bardziej mylnego! CD Projekt RED wydało komunikat, w którym czytamy o kwotach, które wygenerowało tworzenie gry. W 2022 roku było to 33,4 miliona złotych, a w pierwszych miesiącach 2023 roku 9,5 miliona złotych. Takie kwoty najprawdopodobniej nie odpowiadają polskiej spółce, przez co ta musi „zdefiniować nowe ramy projektu”.

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje o podjęciu decyzji w sprawie utworzenia w księgach Spółki odpisu aktualizującego wartość poniesionych dotychczas nakładów na prace rozwojowe związane z projektem Sirius tworzonym przez studio The Molasses Flood. Wartość nakładów poniesionych do końca roku 2022 wyniosła 33,4 mln zł i obciąży wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022. Wartość nakładów dotychczas ujętych w księgach w styczniu oraz lutym 2023 roku wyniosła 9,5 mln zł i obciąży odpowiednio wynik finansowy za pierwszy kwartał 2023 roku.
Powodem decyzji są wyniki ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule i prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu.

Komunikat CD Projekt RED

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Wydanie takiego komunikatu wywołało niemałą burzę w społeczności fanów Wiedźmina. Część z nich przepowiada już skasowanie Projektu Sirius, jednak na ten moment ciężko wyrokować jakiekolwiek decyzje CD Projekt RED. Niemniej wszystko wskazuje na to, że omawiana właśnie produkcja w najbliższym czasie przejdzie przez szereg zmian.

Cóż, do premiery nowej gry z serii jeszcze daleka droga, więc jeśli chcielibyście zanurzyć się w świat Gerlata z Rivii, poniżej znajdziecie odpowiedni link.

Źródło: Bankier.pl

Motyw