Sony Rosja zawieszenie sprzedaży

Sony zawiesza sprzedaż w Rosji, a do akcji dołącza także Nintendo

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Sony zawiesza sprzedaż swoich produktów w Rosji. Mowa tutaj zarówno o sprzedaży fizycznej, czyli konsol producenta, ale także o zamknięciu dla Rosjan cyfrowego sklepu PlayStation Store. Do bojkotu rosyjskiego rynku dołącza także Nintendo, a tym samym cała „wielka trójka” producentów gier wspiera swoimi działaniami Ukrainę. Trzeba przyznać, że to naprawdę odważna decyzja, a szczególnie ze strony Sony, bo Rosja była dla nich ogromnym rynkiem zbytu, ale tym bardziej należą się im gratulacje.

Sony zawiesza sprzedaż w Rosji

Bardzo dużo firm zdecydowało się na to, by wyrazić swój sprzeciw przeciwko inwazji Rosji w Ukrainie. Mowa tutaj o największych gigantach rynku technologicznego, którzy wycofują się z Rosji. Mamy więc Apple, ale także i McDonalda czy tak naprawdę setki innych firm, które w ten sposób manifestują swoje stanowisko. Niedawno do wycofania nowych produktów z rosyjskiego rynku przyznał się Microsoft, a kilka dni później zrobiło to także Sony oraz Nintendo. Od jakiegoś czasu można było podejrzewać, że Sony wycofa się z Rosji. Widać to było już w piątek, kiedy swoją światową premierę miało Gran Turismo 7. Do gry dostęp mieli praktycznie wszyscy, ale w Rosji nie dało się jej kupić w formie cyfrowej. Teraz Sony potwierdziło, że sprzedaż w tym kraju została w ogóle wstrzymana.

Gracze z Rosji nie będą więc mogli kupić żadnych nowych gier czy konsol. I mowa tutaj o grach w formie cyfrowej, ale też sprzedaż gier w pudełkach ma zostać wstrzymana. Widać więc, że Japończycy na poważnie podeszli do tematu i idą w ślady Microsoftu. Do Sony i Microsoftu dołącza także Nintendo, które również nie zamierza dostarczać do Rosji nowych produktów. Dodajmy do tego jeszcze np. Epic Games Store, które również częściowo zablokowało swój sklep i mamy prawdziwy pokaz siły. Jednocześnie Sony poinformowało, że dokonało wpłaty w wysokości 2 milionów dolarów, by wesprzeć organizacje humanitarne, które pomagają Ukrainie.

Zobacz też: Prawie tysiąc gier za 10 dolarów, czyli nietypowa pomoc dla Ukrainy.

Branża gier od samego początku inwazji Rosji w Ukrainie wspiera naszych sąsiadów tak, jak tylko może. Techland i CD Projekt przekazały po milionie złotych dla PAH, a do tego wiele firm wstrzymało dostawy produktów do Rosji.

Źródło: CNBC / Sony

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy