Gran Turismo 7 premiera

Dziś światowa premiera Gran Turismo 7, ale nie w Rosji – tam sobie nie pograją

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Dziś miejsce ma światowa premiera Gran Turismo 7, a przynajmniej tak to wygląda dla większości świata. W rosyjskim PlayStation Store widniej bowiem informacja, że gra dalej oczekuje na swoją premierę. I choć Sony oficjalnie nie potwierdziło jeszcze, że wycofuje swoje produkty z cyfrowej dystrybucji na terenie Rosji, to widać, że coś w tym temacie się dzieje.

Światowa premiera Gran Turismo 7 nie dla Rosji

Gran Turismo 7 rosja

W polskiej wersji językowej PlayStation Store bez problemu można dziś zakupić Gran Turismo 7. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dziś jest światowa premiera nowej odsłony cyklu. Jednak w tym przypadku taka premiera nie będzie dostępna dla wszystkich. Rosyjska wersja strony PlayStation Store wyświetla komunikat, że data premiery oczekuje jeszcze potwierdzenia. Zapewne to wynik tego, co dzieje się obecnie w Ukrainie i ataku Rosji na ten kraj. Branża gier pomaga na swój sposób. Dziś pisaliśmy dla Was o tym, że np. powstał nowy poziom do gry DOOM 2. Ten można kupić za 5 euro i tym samym wspomóc Czerwony Krzyż. Jednak część firm, obok wsparcia pieniężnego, zdecydowała się także na usunięcie swoich gier z terytorium Rosji, a część i z Białorusi.

Ukraińskie władze wystosowały nawet prośbę do Sony oraz Microsoftu, by obie firmy zaprzestały dystrybucji swoich gier na terytorium Rosji. Nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska w tej kwestii, ale ograniczenie dostępności Gran Turismo 7 w dniu światowej premiery to jasny sygnał, że jakieś ruchy w tej sprawie będą. Gran Turismo 7 to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier marca i możemy tylko podejrzewać, że rosyjscy gracze są teraz wyjątkowo niezadowoleni. Zresztą to już widać w recenzjach gier od CD Projekt RED, które są bombardowane negatywnymi wypowiedziami od wczoraj. To właśnie wtedy firma ogłosiła, że wycofuje swoje produkty z terytorium Rosji oraz Białorusi.

Zobacz też: Najlepsze gry VR – od czego zacząć?

Decyzja o wycofaniu gier z dystrybucji, a szczególnie tak dużego tytułu, jak Gran Turismo 7 z pewnością nie należała do łatwych. Jednak w tym przypadku Sony postąpiło tak, jak powinno. Trudno ignorować to, co dzieje się w Ukrainie i zapewne podobnych przypadków wycofania gier będzie więcej. Zobaczymy, czy Sony i Microsoft zdecydują się na podjęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Tak, jak robią to mniejsi producenci gier. Przypomnijmy, że my już mieliśmy możliwość zagrania w Gran Turismo 7. Z naszej recenzji dowiecie się, że zdecydowanie warto mieć ten tytuł w swojej kolekcji.

Źródło: Eurogamer / PlayStation Store RU

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy