Gry za 28 tysięcy złotych teraz za jedyne 10 dolarów, czyli nietypowy pomysł na pomoc dla Ukrainy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Rozrywka

Idealna okazja dla fanów gier indie, by nie tylko zyskać prawie 1000 tytułów za 10 dolarów, ale także pomóc Ukraińcom. Pojawił się bowiem naprawdę gigantyczny zestaw gier niezależnych, który normalnie wyceniany jest na ponad 6500 dolarów (ponad 28 tysięcy złotych). Trudno szukać drugiej takiej okazji, a po zakupie nie będzie można już powiedzieć, że nie ma w co grać. Gdzie więc można kupić taki zestaw gier i co w niego wchodzi?

Zestaw gier za 10 dolarów i pomoc dla Ukrainy w jednym

zestaw gier ukraina pomoc bundle

Wiele firm wspiera teraz finansowo Ukrainę, a w tym i branża gier. Swoją pomoc udzielił m.in. Techland i CD Projekt, które wpłaciły dla PAH po milionie złotych. Do tego dochodzą także inni developerzy, którzy wpłacają pieniądze na pomoc czy rezygnują z dostarczania swoich produktów do Rosji i Białorusi. Pomoc dla Ukrainy płynie z całego świata, a teraz pojawiła się kolejna okazja, by udzielić takiego wsparcia. W tym przypadku mówimy o grach niezależnych, czyli tworzonych przez mniejszych developerów lub czasem nawet przez pojedyncze osoby. Co oczywiście nie oznacza, że takie produkcje nie są satysfakcjonujące. Czasem potrafią być nawet bardziej, niż duże produkcje typu AAA.

Akcja organizowana jest na platformie Itch.io przez Necrosoft Games i za minimalną wpłatę (10 dolarów, czyli około 44 złotych) otrzymuje się paczkę 991 gier. No dobrze, może nie do końca samych gier, bo w paczce dostajemy także e-booki (podręczniki RPG, komiksy itd.) czy dostęp do cyfrowej ścieżki dźwiękowej. Samych gier jest prawie 600 (573 dokładnie), więc i tak to gigantyczna paczka dobroci, za którą normalnie trzeba byłoby zapłacić ponad 6500 dolarów. Oczywiście 10 dolarów to minimalna kwota wpłaty i można zapłacić więcej. Do tej pory udało się zebrać tam na pomoc Ukrainie prawie dwa i pół miliona dolarów przy wsparciu ponad 160 tysięcy osób z całego świata.

Zobacz też: Android sam rozwiąże problem z brakiem miejsca na telefonie.

Zbiórka potrwa jeszcze ponad tydzień i znajdziecie ją pod tym adresem. Wśród tytułów, które można kupić znalazł się np. SUPERHOT, czyli naprawdę bardzo dobry tytuł od polskiego studia SUPERHOT Team. Normalnie tytuł wyceniony jest na prawie 25 dolarów, więc już samo to pokazuje, że warto zainteresować się takim zestawem gier.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy