Microsoft Rosja zakaz sprzedaży

Nowe produkty od Microsoft nie będą już sprzedawane w Rosji

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Microsoft, podobnie jak wiele innych firm technologicznych, zawiesza sprzedaż swoich produktów w Rosji. W tym przypadku mowa o nowych produktach oraz usługach, a w swoim poście na blogu firma zaznacza, że nie zgadza się na to, co dzieje się w tej chwili w Ukrainie. Firma wierzy w to, że podejmując takie działania przyczynia się do tego, by rząd Rosji podjął odpowiednią decyzje i wycofał się ze swoich działań.

Microsoft zawiesza sprzedaż nowych produktów w Rosji

Praktycznie codziennie słyszymy o nowych firmach, które decydują się na wycofanie swoich produktów oraz usług z terytorium Rosji. To wynik agresji Rosji w stosunku do Ukrainy, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Praktycznie cały świat zjednoczył się w tej akcji, a Rosja powoli jest odcinana praktycznie od wszystkiego. Wielkie korporacje, które przecież nastawione są na zysk, także przyłączają się do bojkotu. Zrobiło to przecież nawet Apple, a więc mówimy tutaj o naprawdę zorganizowanej akcji.

Teraz dołącza do niej także Microsoft. Firma nie będzie już sprzedawać swoich nowych produktów na terytorium Rosji. To samo ma się tyczyć usług. Można podejrzewać więc, że żadne nowe konsole Xbox czy laptopy nie trafią już do Rosji. Rosjanie mogą też mieć problem z zakładaniem nowych kont w usługach Microsoftu, ale nie wiadomo, czy firma zdecyduje się na odcięcie już istniejących i działających. Microsoft o swoich działaniach będzie informował w oficjalnych oświadczeniach, więc na razie trudno cokolwiek więcej powiedzieć na temat tych działań.

Zobacz też: Na Netflix pojawiły się filmy z ukraińskim dubbingiem i napisami.

Firma w swoim oświadczeniu podkreśla także, że bardzo ważna jest teraz ochrona przed atakami cyberterrorystycznymi. Microsoft ściśle współpracuje z odpowiednimi władzami w Ukrainie, by pomóc w zapewnieniu takiej ochrony. Jednocześnie firma współpracuje z rządami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Unii Europejskiej w kwestii nakładanych na Rosję sankcji. Przypomnijmy też, że Sony również częściowo podjęło się wycofania swoich produktów z Rosji. Wczoraj miała miejsce światowa premiera gry Gran Turismo 7, ale w cyfrowym sklepie Sony Rosjanie do niej dostępu nie mają. Zobaczymy czy Japończycy zdecydują się na podjęcie bardziej stanowczych kroków tak, jak zamierza zrobić to Microsoft.

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy