Sprawdź, z jakich aplikacji możesz korzystać

Czego i jak może Cię nauczyć Twój telefon? Rodzaje przydatnych aplikacji

Porady

Czy wiesz, ile jest aplikacji, które zupełnie za darmo możesz ściągnąć z Google Play? Ponad 2 miliony. Mimo to często nudzisz się, patrząc w ekran telefonu. Tysiące firm wymyśla naprawdę fajne sposoby na spożytkowanie tego czasu. Oprócz mnóstwa gier są tam też przydatne aplikacje. Co poleciłbym osobom szukającym czegoś nowego do zainstalowania? Zapraszam Cię do zapoznania się z kilkoma ciekawymi propozycjami.

Przydatne aplikacje do nauki

Te stanowią moją ulubioną grupę programów, bo cenię sobie możliwość zdobycia fajnej, wartościowej wiedzy w wolnym czasie. W pierwszej kolejności polecam Twojej uwadze aplikacje do nauki języków obcych. Niewiele innych rzeczy w życiu przyda Ci się tak bardzo i tak mocno może zaważyć na Twoich zarobkach jak właśnie znajomość języka obcego.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Niestety nie dostaniesz ode mnie zbyt wiele rekomendacji. Czemu? Bo wybór jest ogromny, a większość z tych aplikacji jest po prostu bardzo dobra. Ja sięgam po te programy, które pomogą mi doskonalić język angielski, ale przecież to tylko jedna z kilkudziesięciu możliwości.

Zobacz, jakie przydatne aplikacje proponujemy

Korzystając z jednej, będziesz powtarzał zwroty, podczas gdy druga będzie wyświetlać Ci tłumaczenia rzeczowników. Trzecia będzie namawiać Cię do prawidłowego układania szyku zdania, zaś czwarta oceni Twoją wymowę. Są więc różne potrzeby, a także różne warunki do nauki (ma znaczenie również to, czy akurat jesteś w zasięgu Internetu). Dla jednej bardzo fajnej i skutecznej aplikacji zrobię wyjątek i polecę ją z nazwy: Drops. Spróbuj, polecam.

Zobacz też: Dwie nowe aplikacje dla słabosłyszących od Google

Chcesz nauczyć się składać figury z papieru? Poszukaj aplikacji do nauki origami. Kręci Cię budowa ludzkiego ciała albo konstrukcja broni palnej? Wpisz to w wyszukiwarkę i zaraz znajdziesz świetne materiały 3D do nauki. Chcesz zrozumieć elektryczność, zachowanie się wody albo sposoby zarządzania personelem w firmie? Na to wszystko znajdziesz odpowiednią aplikację.

Przydatne aplikacje dla rozrywki

A któż nie lubi się pośmiać do ekranu? Widziałeś już wszystkie kotki i pieski na Facebooku? To sprawdź inne aplikacje. Może nowa porcja obrazków od 9gag? Sprawdź. A co powiesz na robienie zdjęć ze śmiesznymi dodatkami na Twojej głowie i twarzy? To może aplikacja, która zmieni Twój głos tak, że się wystraszysz albo pękniesz ze śmiechu? Wybór jest ogromny.

Ludzie mają szerokie upodobania. Zdarzało mi się czasami oglądać animację mrocznego i bezkresnego lasu, a innym razem tworzyć film w banalnie prosty sposób z wykorzystaniem setek gotowych elementów i animacji – świetna sprawa. Co prawda nie przepadam za oglądaniem śmiesznych obrazków, ubrań, krajobrazów czy dziwnych rzeczy do kupienia, niemniej znajdziesz to wszystko z łatwością. A może chcesz nauczyć swoje palce stepowania? Lub naszła Cię ochota na namalowanie czegoś psychodelicznego? Wybór jest prawie nieograniczony.

Zobacz, jakie naszym zdaniem przydatne aplikacje warto mieć

Aplikacje dla sportu

Kolejna wspaniała kategoria i to wcale nie dlatego, że daje ona kolejny pretekst do tego, aby siedzieć i gapić się w ekran. Nie, bo mowa tu o prawdziwym sporcie.

Lubisz grać w szachy przez Internet? A w warcaby, go lub w brydża? W Google Play znajdziesz takie aplikacje w kilka chwil. A może ćwiczysz? Robisz brzuszki, przysiady albo podciągasz się na drążku? Jeżeli tak, to są świetne aplikacje do tego, aby zmotywować Cię do rozpoczęcia treningu, a następnie będą Ci pomagać każdego dnia zwiększyć wysiłek. Spodziewaj się świetnych efektów.

Zobacz też: APKGrabber rozwiąże Twoje problemy z aktualizacjami aplikacji

A jest coś dla biegaczy lub rowerzystów? Naturalnie, takich aplikacji jest najwięcej. Rejestruj pokonaną trasę, ilość kilometrów, spalone kalorie, obserwuj postępy na wykresach i chwal się efektami na Facebooku. Tak, amatorzy biegania nie będą się nudzić.

Aplikacje wideo

Dzięki smartfonowi i aplikacjom z Google Play możesz oglądać mnóstwo rzeczy. YouTube ma w sobie prawie wszystko. Ale jeśli ciekawią Cię filmy, to z powodzeniem znajdziesz aplikację do tego (na przykład popularne Kodi). Jeśli wolisz coś pobudzającego szare komórki do działania, to znajdziesz TED-a lub inne tematyczne programy.

Nasze przydatne aplikacje znajdziesz w tym poradniku

Przydatne aplikacje dla duszy

Zarówno chrześcijanie, jak i buddyści, muzułmanie i judaiści znajdą coś dla siebie. Święte treści czy inspirująca muzyka są do Waszej dyspozycji. A propos muzyki: cudowna muzyka lub fajne aplikacje do jej odtwarzania również są aplikacją dla duszy.

Ucieszą się też zwolennicy rozwoju osobistego. Ci, którzy kierują swoją uwagę w stronę medytacji, znajdą mnóstwo wartościowego materiału. Zwolennicy rozwoju możliwości mózgu mogą sięgnąć po aplikacje stymulujące sprawność i wydajność mózgu (serdecznie polecam MinDroid).

Aplikacje z innej beczki

Rozrywki jest co niemiara. Zauważyłeś, że pominąłem zupełnie gry? A przecież są ich setki tysięcy i w kilkudziesięciu rodzajach. Tu można przebierać latami. A gdy Ci się to znudzi, to zainstaluj sobie skaner rentgenowski i oglądaj swoje kości.

A co powiesz na naukę gry na instrumentach? Gitara? Pianino? Okaryna? Możliwości są szerokie. A odważysz się sięgnąć po kalendarz śmierci, który podobno precyzyjnie wskazuje godzinę śmierci?

Wykrywacz duchów pomoże Ci potwierdzić, że u sąsiada straszy, kilka popularnych pomoże Ci znaleźć nową pracę (gdy obecną stracisz za przesiadywanie przed telefonem), a ta czy inna aplikacja randkowa pomoże Ci zadbać o to, aby miło było również wtedy, gdy odłożysz smartfon na bok.


    Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
    x