Nowe rozszerzenia Samsung Internet

Świetne nowości w Samsung Internet – design One UI i ochrona prywatności

Newsy

Samsung Internet to moja ulubiona przeglądarka mobilna. Jest lekka, nowoczesna i łatwa w obsłudze, dzięki czemu korzystam z niej na co dzień. Na początku podchodziłem do niej bardzo sceptycznie, bo nigdy nie pokładałem wiary w aplikacje dostarczane przez producentów smartfonów. To się jednak zmieniło z chwilą, kiedy uruchomiłem tę przeglądarkę. Używam jej już od ponad dwóch lat i widzę, że przez ten czas wiele się w niej zmieniło na lepsze. Niedawno pisaliśmy, że Samsung Internet pobrano już ponad miliard razy, co tylko pokazuje, że użytkownicy uwielbiają tę przeglądarkę. Samsung ma zatem ogromną motywację do ulepszania swojego produktu, co też czyni. Najnowsza beta programu przynosi dwie naprawdę świetne nowości.

Samsung Internet z designem One UI i Smart Anti-Tracking

Koreański gigant wypuścił dziś nową aktualizację dla swojej przeglądarki. Pierwszą z interesujących nowości w becie Samsung Internet oznaczonej numerkiem 9.2 jest zupełnie nowy design bazujący na One UI, czyli nowej nakładce Samsunga, która zawitała już m.in. na Galaxy S9. Elementy interfejsu zostały nieco „przemeblowane”, by obsługa jedną ręką była jeszcze łatwiejsza. Ponadto sam design został nieco uproszczony.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz także: Samsung może skorzystać na problemach Huaweia

Drugą bardzo ciekawą nowością w tytułowej przeglądarce jest tzw. Smart Anti-Tracking (Inteligentne zapobieganie śledzeniu), czyli funkcja mająca za zadanie chronić naszą prywatność w sieci. Według słów Samsunga, funkcja ta korzysta z uczenia maszynowego by wykrywać domeny, które próbują śledzić nasze poczynania w internecie. Rozwiązanie to można włączyć w ustawieniach, po czym Samsung Internet zacznie blokować wspomniane domeny przed dostępem do plików cookies, tym samym utrudniając im śledzenie nas. Jak dla mnie są to zmiany zdecydowanie na plus – nowy design prezentuje się bardzo dobrze, a funkcja utrudniająca śledzenie mówi sama za siebie. Samsung Internet Beta v9.2 można już pobrać z Google Play.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x